Aleksandra Krajewska

Sydney Sweeney – nie taka słodka blondynka

Pomimo deklaracji Hollywood o przeciwdziałaniu dyskryminacji 27-letnia aktorka Sydney Sweeney zdaje się dziś borykać z tymi samymi problemami co jej starsze koleżanki. I pomimo talentu najczęściej dostaje propozycje grania nie za mądrej piękności.

Kobiety potrzebują innych bohaterek w serialach. Nie chodzi tylko o Trinity z Matrixa

Czas pożegnać „silną kobietę”. Niewątpliwie odegrała ona swoją rolę, udowadniając, że kobieca postać nie musi stanowić jedynie dodatku do fabuły. Każdy bohater musi jednak po wypełnieniu misji opuścić miasto.

Współczesne filmy to wyroby feministycznopodobne

W świecie filmu nie brakuje dziś ciekawych reżyserek z autorską wizją i własnym pomysłem na kino. Jane Campion, Sofia Coppola, Chloé Zhao, Céline Sciamma czy Emerald Fennell. Mają własne historie do opowiedzenia, znacznie bardziej interesujące niż hollywoodzkie wydmuszki, w których Danny’ego Oceana zastępuje napadająca na kasyno Debbie.

Mniej praw i więcej obowiązków dla kontrolowanego podatnika

W ramach kontroli celno-skarbowej pozbawiono przedsiębiorców prawa do złożenia zastrzeżeń do wyniku lub protokołu kontroli. Tym samym, ograniczona została możliwość realnej obrony ich interesów.

NSA: parkowanie pod domem nie wyklucza pełnego odliczenia VAT

Firma ma prawo odliczyć 100 proc. podatku pomimo tego, że samochód służbowy jest wykorzystywany na dojazdy pracownika z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania pracy i odwrotnie.

Odliczenie VAT za garażowanie służbowego auta w domu pracownika

Sądy administracyjne mają inne zdanie niż skarbówka. Dopuszczają pełne odliczanie VAT od wydatków związanych z samochodami służbowymi, gdy są one garażowane w miejscu zamieszkania określonych kategorii pracowników.