Juliusz Szalek

Autokomisy pod lupą skarbówki

Od wczoraj wielkopolski oddział Izby Administracji Skarbowej przeprowadza masowe kontrole autokomisów na terenie całego powiatu poznańskiego i województwa. Sprawdzano stan prawny samochodów i to, czy właściciele opłacili akcyzę oraz podatek za samochody, które nadal stoją na placach.

Skoda CITIGOe iV – Dobry interes

To samochód, który jest idealnym przykładem tego, że cena czyni cuda. Skoda z auta, którego nigdy bym nie kupił, stała się tym, które muszę wziąć pod uwagę. W podobnej sytuacji będzie każdy, kto potrafi liczyć i planuje zakup miejskiego auto. Dlaczego?

E-samochody? Nie ma od nich odwrotu

Przyszłość należy do samochodów elektrycznych, ale producenci nie mogą zapominać o innych źródłach napędu i paliwach alternatywnych. Europa, która narzuciła na producentów ostre regulacje, to przecież nie pępek świata. Szczególnie świata motoryzacyjnego.

WIDEO | Rodzina Volkswagen ID: Przyszłość jest bliżej niż myślisz

Volkswagen na targach we Frankfurcie pokazuje swoją wizję elektrycznej przyszłości motoryzacji. I – jak przekonuje – już niebawem ulice naszych miast zapełnią zupełnie inne samochody. Jakie?

WIDEO | ID.3: Nowa era Volkswagena

Oto elektryk, który wreszcie będzie zdecydowanie bardziej dostępny niż inne dostępne dziś modele, które mogą pochwalić się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i progresywnym designem. Oto Volkswagen ID.3. Pierwszy członek zupełnie nowej, bardzo ekologicznej rodziny z Wolfsburga.

Volkswagen ID.3: Najgorętszy debiut roku

Wreszcie mogliśmy się poznać: podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Volkswagen zdjął wreszcie maskowanie i pokazał ID.3 w pełnej krasie. Pierwszy elektryczny samochód VW może spełnić taką samą rolę, co niegdyś garbus, tyle że w obszarze elektromobilności. Nadać jej wymiar masowy.