fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Jak zostać sąsiadem angielskiej królowej? Wystarczy mieć ćwierć miliona złotych na tydzień

Pałac Buckingham w Londynie
Fotorzepa/Urszula
Tak łatwo zostać sąsiadem królowej Elżbiety. Wystarczy mieć 47 tys. funtów (prawie ćwierć miliona złotych) na tydzień, by wynająć luksusową rezydencję po sąsiedzku.

Wiktoriańska rezydencja przy Buckingham Gate pod numerem 6 znajduje się po sąsiedzku z pałacem Buckingham, londyńską rezydencją królowej. W samym sercu Londynu.

Rezydencja ma powierzchnię niemal 1500 metrów kwadratowych, siedem pięter z pięcioma salonami, sześcioma sypialniami i sześcioma łazienkami oraz oddzielnymi pokojami dla służby. Jest też nowoczesna kuchnia, jadalnia oraz basen i siłownia, a także sauna, bar i pokój gier oraz biblioteka i pokój telewizyjny. Dom jest po generalnym remoncie a wynajmujący ma do dyspozycji 24-godzinne usługi konsjerża, prywatny garaż, dużą windę, którą można dotrzeć na każde z pięter. Z okien domu widać jedno z bocznych wejść do królewskiego pałacu.

Z rezydencji jest blisko nie tylko do królewskiej siedziby, ale także do czterech stacji metra.

Roczny wynajem domu to 2,4 mln funtów czyli prawie 12 mln złotych.

Rezydencja jest warta w sumie ponad 76,5 miliona funtów czyli 377 mln złotych. Obecny właściciel jest ją za tę właśnie sumę skłonny sprzedać.

Dom został zaprojektowany przez znanego XIX-wiecznego architekta Jamesa Pennethorne'a, który zaprojektował także salę balową w pałacu Buckingham oraz wiele innych budynków prywatnych i publicznych w centrum ówczesnego Londynu, a także zaprojektował trzy stołeczne parki: Kennington Park, Victoria Park oraz Battersea Park.

Dom na Buckingham Gate powstał w latach 1859-1861. W latach 1925 - 2013 mieścił biura, wcześniej mieszkał w nim bankier i polityk Thomas Sutherland, założyciel The Hongkong and Shanghai Banking Corporation obecnie HSBC Group.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA