fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Luksusowa wyspa Salutation Island miliarderów na sprzedaż

Sotheby's International Realty
Salutation Island to duża, prywatna wyspa niedaleko Nowego Jorku. Od początku 20. wieku była domem i oazą dla rodziny bajecznie bogatych nowojorskich bankierów.

Wyspa została wystawiona na sprzedaż za okrągła sumę 125 mln dolarów czyli niemal 460 mln złotych.

Salutation Island, nazywana tez Dosoris Island - należała do Johna Pierponta Morgana Jr., bankiera lepiej znanego jako JP Morgan. Jego syn Junius Spencer Morgan zbudował na wyspie imponującą rezydencję i przekształcił ją w prywatny, luksusowy raj dla rodziny i przyjaciół. W sumie na wyspie jest sześć domów różnej wielkości.

Wyspa ma powierzchnię prawie 190 tys. kilometrów kwadratowych. Jest porośnięta drzewami i ma też własne, duże jezioro.

Wygląd wyspy zaprojektował znany architekt i projektant ogrodów Frederick Law Olmstead, który jest też autorem projektu nowojorskiego Central Parku.

Główny, największy budynek na wyspie, nazywany Salutations został zbudowany w 1919 roku. Widać z niego zatokę Long Island Sound oraz zarysy Manhattanu. Według agencji nieruchomości zajmującej się sprzedażą wyspy, dom ma dokładnie taki sam wystrój jak sto lat temu.

Dwupiętrowy dom ma powierzchnię ponad 2,5 tys. metrów kwadratowych - długie korytarze, przestronne pokoje, kamienne i marmurowe posadzki, jadalnię na 100 osób,  11 sypialni w tym ogromną główną sypialnię składającą się z dwóch pokoi i dwóch łazienek. W sypialni są dwa wciąż sprawne kominki. Do tego dom mieści pokoje dla służby oraz imponującą bibliotekę wyłożoną mahoniem.

Dom otacza wspaniały ogród w którym jest basen, dom kąpielowy i wyjście na prywatną plażę, a także przystań dla łodzi i jachtów, lądowisko dla helikopterów, stajnie i padoki dla koni oraz garaż na osiem samochodów.

Resztę domów na wyspie wybudowali krewni i przyjaciele Morganów, którzy dostali od Juniusa w prezencie niewielkie działki.

Wyspa była własnością rodziny Morganów do końca lat 70. zeszłego wieku, kiedy to wdowa po Juniusie Spencerze Morganie sprzedała ją milionerowi Johnowi Samuelsowi. Po jego bankructwie wyspa została własnością Margo Walker właścicielki nowojorskiej firmy zajmującej się obrotem nieruchomościami. Walker po kawałku kupiła wszystkie nieruchomości na wyspie oraz ziemię i została jej samodzielną właścicielką.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA