fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Gigantyczna posiadłość założyciela Microsoft na sprzedaż. Cena robi wrażenie

materiały prasowe
Ponad 161 mln dolarów kosztuje luksusowa posiadłości należąca do jednego z byłych założycieli Microsoft. Teraz jest na sprzedaż.

Ogromna posiadłość znajduje się w miejscowości Atherton w hrabstwie San Mateo i należy do spadkobierców miliardera Paula Allena. Została wystawiona na sprzedaż za zawrotna sumę 41,488 mln dolarów czyli ponad 161 mln złotych.

Paul Allen, który zmarł w zeszłym roku w wieku zaledwie 65 lat, wraz z Billem Gatesem stworzyli firmę Microsoft.

Jego spadkobiercy odziedziczyli ogromną fortunę o wartości 26 mld dolarów w postaci licznych nieruchomości, dzieł sztuki, drużyn sportowych (Seattle Seahawks oraz Portland Trailblazers), jachtów, jednego radzieckiego odrzutowca oraz organizacji dobroczynnych.

Posiadłość w Atherton znajduje się na działce o powierzchni ponad 8 tys. metrów.

Trzypiętrowy dom o powierzchni około 2 tys. metrów kwadratowych ma siedem sypialni,13 łazienek, duży przeszklony salon, marmurowe łazienki oraz kuchnię, jest też jadalnia, biblioteka. W pokojach są marmurowe kominki, a także prywatne kino, profesjonalne spa oraz basen w ogrodzie, a także pawilon z kominkiem i miejscem do spędzania czasu. Dom otacza zadbany ogród.

Poza domem głównym na działce stoi także dom dla gości oraz garaż na pięć samochodów.

Posiadłość została wystawiona na sprzedaż razem z niezwykłą działką zwaną "Zaczarowane Wzgórze" (The Enchanted Hill). Allen kupił jż za 20 mln dolarów w 1997 roku. Działka ma powierzchnię ponad 48 hektarów - więcej niż cały Disneyland, a odkryła ją w latach 20. zeszłego wieku Greta Garbo. Jej pierwszymi właścicielami była małżeńska para aktorów kina niemego: Marian Seldes i Fred Thompson, którzy zbudowali tam dom i stajnie dla swoich 22 koni. Allen zrównał z ziemia wszystkie stare zabudowania. Działka, znajdująca się na szczycie kalifornijskiego wzniesienia, została wystawiona na sprzedaż za 110 mln dolarów czyli niespełna 428 mln złotych.

Na sprzedaż jest też jacht Allena "Octopus" - Ośmiornica, który wystawiono za 324 mln dolarów czyli 1,26 mld złotych. Na ponad 125 metrowym jachcie jest m.in. studio nagraniowe, przeszklona podłoga do obserwacji dna morskiego, windy oraz kort do koszykówki.

Paul Allen był też właścicielem sprawnego myśliwca MiG-29, który też jest na sprzedaż.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA