fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Michael Douglas nie może sprzedać bajecznej willi w Hiszpanii

materiały
Michael Douglas od ponad czterech lat usiłuje sprzedać bajeczna posiadłość na Majorce. Nie pomogły przeceny ani nawet specjalny film, który aktor nagrał, by zachęcić potencjalnych kupców.

Posiadłość S'Estaca należy do aktora od niemal 30 lat. Kilkukrotnie obniżał cenę, ale nadal nie znalazł się na nią chętny.

Teraz posiadłość została wystawiona na sprzedaż za 28,9 mln euro czyli około 124 mln złotych. W 2014 roku Douglas usiłował sprzedać posiadłość za 50 mln euro. Rezydencja znajduje się w Puerto Valldemossa na Majorce.

S'Estaca ma powierzchnię ponad 80 hektarów, na których są góry, plaża, łąki, winnica, sad oliwny i wspaniała, zabytkowa willa, która należała w XIX wieku do austriackiego arcyksięcia Ludwika Salvatora, zafascynowanego przyroda Balearów. Dom w stylu mauretańskim powstał w 1867 roku na specjalne zamówienie arcyksięcia.

Michael Douglas kupił posiadłość na początku lat 90. zeszłego wieku. Zapłacił za nią tylko 3,5 mln dolarów, ale kolejne 7 wydał na remont domu i stworzenie ogrodu. Aktor mówił w wywiadach prasowych, że ta posiadłość to jego "duchowy dom", gdzie odpoczywa i się regeneruje.

Obszerny dom ma powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych, w tym 10 sypialni, 10 łazienek, bibliotekę, salę kinową, siłownię, plac zabaw dla dzieci oraz salon z kominkiem, a także piwnice na wina oraz oddzielne pomieszczenia dla pracowników.

Dom - stojący na skalistym wzniesieniu nad morzem - otacza wspaniały ogród, w którym jest winnica, drzewa oliwne, migdałowce oraz ogród warzywny, a także duży, nowoczesny basen.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA