fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Mały prywatny raj sprzedany. Wyspa będzie domem wakacyjnym

materiały
Malutka wyspa S'Espalmador, na Balearach została sprzedana prywatnemu właścicielowi.

Obywatel Luksemburga kupił ją za 18 mln euro, czyli nieco ponad 76 mln złotych, jako dom wakacyjny dla całej swojej rodziny.

Na wyspie, która leży między Ibizą a Formenterą - jest mała wieża widokowa, dwa domy oraz kaplica. S'Espalmador ma 137 hektarów powierzchni i przy odpływie można na nią przejść piechotą z Formentery.

Dotychczasowi właściciele wyspy, kataloński architekt Norman Cinnamond i jego siostra Rosy, usiłowali sprzedać wyspę lokalnym władzom, ale przez trzy lata nie udało się dojść do porozumienia w sprawie ceny i w końcu nowymi właścicielami została rodzina z Luksemburga - informuje dziennik "Guardian".

S'Espalmador została kupiona przez dziadka Cinnamonda w 1932 roku za równowartość 255 euro. Trzy lata temu architekt wystawił ja na sprzedaż za 24 mln euro, ale w tym roku zdecydował się na obniżenie ceny.

Wyspa, która ma 3 km długości i 800 metrów szerokości w najszerszym miejscu, jest popularnym miejscem do cumowania jachtów, dzięki spokojnej zatoczce. Jest też znana z naturalnych źródeł, leczniczej glinki i przepięknej piaszczystej plaży oraz krystalicznie czystej wody. Wyspa leży w obrębie parku narodowego Las Salines.

Dom znajdujący się na wyspie był dotychczas wynajmowany turystom. Jednymi z gości byli w 2006 roku książę William z ówczesna narzeczoną Kate Middleton.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA