fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Bajeczny dom królowej romansów na sprzedaż. Cena luksusowa

materiały prasowe
Dom należący niegdyś do brytyjskiej królowej romansów, pisarki Barbary Cartland trafił na londyński rynek nieruchomości. Jego cena jest naprawdę bajeczna, tak jak i jego luksusowe wnętrza.

Okazały dom, znajdujący się w londyńskiej dzielnicy Mayfair, został wystawiony na sprzedaż za 40 mln funtów, czyli około 201 mln złotych. To jedna z najdroższych nieruchomości do kupienia obecnie w stolicy Wielkiej Brytanii.

Mary Barbara Hamilton Cartland, autorka 723 książek, a właściwie romansów dla kobiet, zmarła w maju 2000 roku w wieku 98 lat. W tym domu mieszkała wraz z drugim mężem i trójką dzieci, w tym także córką Raine Spencer, macochą księżnej Diany. Lady Di tak nie lubiła drugiej żony swojego ojca, że mówiła o niej Acid Rainie (kwaśna Rainie - to gra słów odnosząca się do angielskiego określenia kwaśnego deszczu - Acid Rain). Uwielbiała za to książki, które pisała Barbara Cartland. Pisarka twierdziła w jednym z wywiadów, że to jedyne książki, jakie czytała księżna Walii.

Budynek przy South Street został zbudowany w 1902 roku, ale na fundamentach domu z lat 40. XVIII wieku. Luksusowy dom miejski w jednej z najdroższych dzielnic Londynu ma pięć kondygnacji. Ma w sumie niemal 750 metrów kwadratowych powierzchni, w tym pracownię, kilka salonów, duży taras, a także pokoje dla pracowników, kamienne kominki i wyłożone marmurem łazienki.

Obecni właściciele przeprowadzili gruntowny remont domu, zachowując jednak wiele oryginalnych elementów z czasów Barbary Cartland, ale dobudowali basen w piwnicy, saunę oraz zadaszony ogród relaksacyjny z plamami i leżakami oraz podwójnym łóżkiem wiszącym nad basenem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA