fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Jedyna szkocka rezydencja z własnym miniaturowym lasem tropikalnym na sprzedaż

materiały prasowe
Jedna z najciekawszych wiejskich rezydencji w Szkocji jest na sprzedaż. Obecni właściciele wyremontowali ją i przywrócili pierwotny XIX-wieczny wygląd. Odtworzyli także wspaniałą palmiarnię z tropikalną roślinnością.

Rezydencję Tillycorthie Mansion House wystawiono na sprzedaż za 1,5 mln funtów, czyli niemal 7,5 mln złotych.

Tillycorthie Mansion House ma powierzchnię ponad 1800 metrów kwadratowych - w tym 11 sypialni, 9 łazienek, i 12 salonów, poza tym jest nowoczesna kuchnia, jadalnia, zaplecze gospodarcze oraz niesamowita palmiarnia z tropikalną roślinnością z Ameryki Południowej, która znajduje się na wewnętrznym dziedzińcu domu. Architekt postanowił go kompletnie zadaszyć tworząc niesamowite pomieszczenie pełne roślin, ale także wygodne dla mieszkańców. W domu jest też tradycyjna, niewielka oranżeria bez palm i tropikalnych roślin.

W ogrodzie otaczającym dom jest kort tenisowy, teren do gry w krykieta, a także staw i niewielki park.

Tillycorthie Mansion House w Aberdeenshire w Szkocji powstał dla Jamesa Rollo Duncana, który pod koniec XIX wieku wyjechał do Ameryki Południowej, gdzie dorobił się ogromnego majątku na przemyśle węglowym.

Duncan był nieślubnym synem służącego i w wieku 10 lat zaczął pracę jako pasterz. Potem pracował jako rybak łowiąc śledzie oraz jako kamieniarz. Kiedy udało mu się uzbierać dość pieniędzy wyjechał do Boliwii, gdzie pracował jako górnik, ale w końcu sam stał się właścicielem kilku kopalni i bajecznie bogatym człowiekiem. Do Szkocji wrócił na stałe po 30 latach w 1911 roku i zamieszkał w swojej nowej posiadłości wraz z żoną Isabellą, która również wyemigrowała ze Szkocji do Ameryki Południowej w poszukiwaniu lepszego życia.

Isabella Duncan zmarła w latach 50. zeszłego wieku, 15 lat po śmierci męża. Po jej odejściu dom przez 30 lat był niezamieszkały i popadł w ruinę. Dopiero obecni właściciele podjęli się remontu i dom odzyskał pierwotną świetność.

Posiadłość, która ma powierzchnię ponad 7 hektarów, znajduje się niedaleko wsi Udny, godzinę jazdy samochodem od Aberdeen.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA