fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Los Angeles: Dom „do góry nogami” sprzedany za zawrotną sumę

materiały
Jeden z najbardziej niezwykłych, nowoczesnych domów w Los Angeles został sprzedany. Na rynku nieruchomości tzw. dom do góry nogami był niespełna 10 miesięcy, ale nowy nabywca dostał na niego sporą zniżkę.

Dom Oak Pass House, który należał do chińskiego miliardera, został sprzedany za 22,5 mln dolarów, czyli ponad 85,5 mln złotych. Pierwotnie trafił on do agencji nieruchomości w marcu 2019 roku z ceną 32 mln dolarów (ponad 123 mln złotych).

Dom, wybudowany w dzielnicy Beverly Hills w 2015 roku, zaprojektował uznany architekt z Los Angeles Noah Walker. Postanowił on wbudować dom w działkę. Na najwyższym, naziemnym poziomie jest część dzienna, a poniżej jest część sypialna domu, wpuszczona w zbocze wzniesienia działki oraz kolejny, trzeci poziom z kinem, siłownią i pokojem gier.

Cały dom ma powierzchnię około 740 metrów kwadratowych, w tym cztery sypialnie i osiem łazienek.

Na najwyższym poziomie jest duży, przeszklony salon z dwoma kominkami, kuchnia, jadalnia oraz wyjście na taras i do ogrodu, w którym jest nieduży basen oraz jacuzzi.

Na działce, na której stoi ten niezwykły dom jest ponad 100 starych, chronionych prawem dębów, które otaczają dom. Największy z nich "wisi" nad kolejnym basenem, tzw. basenem bez widocznych brzegów (infinity pool), który ma długość prawie 23 metrów.

Cała działka ma powierzchnię ponad 14 tys. metrów kwadratowych i poza głównym domem znajduje się na niej także dom dla gości o powierzchni ponad 1700 metrów kwadratowych z dwoma sypialniami.

Właścicielem "domu do góry nogami" był James Wang, który wraz z bratem Dennisem, założył firmę medialną Huayi Brothers Media, jedną z największych w Chinach. Firma zajmuje się też produkcją filmową w USA. Wśród projektów w które była zaangażowana jest m.in. dreszczowiec "Smak zemsty. Peppermint" z Jennifer Garner oraz dreszczowiec "Eskorta" z Markiem Wahlbergiem.

Według agencji nieruchomości Compass, która zajmowała się sprzedażą, James Wang wybudował sobie nowy dom w Bel Air. Nie wiadomo kto jest nowym właścicielem domu. Nieruchomość została kupiona przez fundusz powierniczy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA