fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przegląd prasy

Przegląd prasy Marka Domagalskiego: Donald czy Hillary?

Marek Domagalski
Fotorzepa/ Waldemar Kompała
Tradycyjnie, jak co cztery lata, zbliża się coraz bardziej pierwszy wtorek po pierwszym poniedziałki listopada, jak mówi konstytucja USA, kiedy Amerykanie wybiorą prezydenta. Ja byłbym spokojny, pewnie mniej, ale zawsze przed tymi wyborami trochę straszono, a Ameryka okazywała się dla nas (Polaków) Ameryką.

 „Gazeta Wyborcza" stawia na Hillary Clinton: - „Mapa Stanów Dobra dla Hillary Clinton”, to tytuł pierwszej strony. A Mariusz Zawadzki, przekazuje z Waszyngtonu, że jeśli przeanalizować prognozy wyborcze stan po stanie, to droga Donalda Trumpa do prezydentury wiedzie wąską i krętą ścieżką, zaś Hillary Clinton ma przed sobą autostradę z kilkoma objazdami do dyspozycji. A wybory w USA to 52 bitwy, czyli wyborcza mapa sprzyja Demokratom! 52 bitwy, ale tyko 5 dni.

"Te wybory trzymają w napięciu do ostatniej chwili, ale już tylko 55 proc. Amerykanów wierzy w sukces Clinton" - pisze z kolei w „Rzeczpospolitej” Jędrzej Bielecki w tekście „Donald uczciwszy od Hillary”.

Lista złych wiadomości dla dla byłej sekretarz stanu jest spora: - Kandydatka demokratów nie wywołuje już entuzjazmu, bo coraz więcej Amerykanów uważa, że choć jest o wiele bardziej przewidywalna i doświadczona niż Trump, to nie ma stałych poglądów i ciąży na niej zbyt wiele zarzutów o korupcję. Właśnie dlatego, jak pokazuje środowy sondaż ABC/Washington, miliarder bije na głowę (46 do 38 proc.) Clinton w ocenie, który z kandydatów jest bardziej uczciwy.

Nie gaśnie temat Facebooka - choć gorący teraz w Polsce, to przecież uniwersalny. W „Rzeczpospolitej” Eryk Mistewicz radzi chronić się przed gorszymi stronami tego urządzenia, jeśli tak można powiedzieć. "Spory o Facebooka lepiej uświadamiają nam, że to nie jest nasza przestrzeń wspólna ani tym bardziej prywatna. Nasze konto, profil czy fanpage wcale nie należy do nas. Nasze treści w każdej chwili mogą przestać być przekazywane dalej, a z dnia na dzień możemy zostać wykasowani. Jeżeli coś jest w sieci za darmo, to w skrócie oznacza to, że nie mamy do tego żadnych praw. W tego typu miejscach, jak portale społecznościowe czy darmowe skrzynki e-mail, nie jesteśmy wcale klientem, ale jedynie towarem" - puentuje Mistewicz.

I jeszcze jeden wątek nieco bliżej realu (nie mylić z Realem, z którym Legia tak wspaniale zremisowała, co zapełnia strony sportowe zwłaszcza kolorowej prasy). Mianowicie praca, ta prozaiczna praca.

„Gazeta Polska codziennie” podaje wyniki badania wśród studentów z którego wynika, że aż trzy czwarte studentów w Polsce uważa znajomości za jeden z głównych czynników ułatwiających zdobycie pierwszej pracy. To wnioski z ogólnopolskiego badania w ramach projektu „Start na rynku pracy”, przeprowadzonego na grupie studentów w całej Polsce. Tylko połowa ankietowanych pozytywnie ocenia perspektywę znalezienia pracy po swoich studiach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA