fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak wynaleźć łuk i sztuczne ognie

„Legendarni wynalazcy", Wydawnictwo Rebel
Rzeczpospolita
Podobno Polacy są mało innowacyjnym narodem. Wciąż zbyt mało pieniędzy inwestują w badania i rozwój, a pod względem liczby patentów zajmują piąte miejsce w Europie (tyle że od końca). Nawet jeśli już uda im się coś wymyślić, to ten pomysł marnują w niekończących się sporach.

Dość powiedzieć, że twórcy grafenu opuścili już nasz kraj bądź się do tego przygotowują. Przykładowo w listopadzie z pracy w Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych został zwolniony Włodzimierz Strupiński.

Legendarni wynalazcy to francuska gra planszowa, która ma przywrócić największym innowatorom w historii należne im miejsce. Einstein, Newton, Skłodowska-Curie, ale i nieco mniej znani Boyle czy Lavoisier zostali podzieleni na drużyny, które ze sobą rywalizują. Gracze wysyłają ich do badań nad takimi wynalazkami jak chociażby łuk, papirus czy sztuczne ognie. Wykorzystują w tym celu talenty swoich podopiecznych. Co ciekawe, zabawa nie ogranicza się do samego zdobywania kart wynalazków. Równie ważne jest stałe podnoszenie umiejętności naukowców.

Zabawa wciąga, a młodszym graczom pozwala poznać najważniejsze wynalazki oraz docenić sławnych badaczy. Pokazuje też, że inwestowanie w siebie – w tym przypadku zdobywanie wiedzy – przydaje się...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA