fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Harari. Albo zwierzę, albo bóg

Yuval Noah Harari. W tle człowiek, ale bez duszy
AFP
Kiedy wrażenia i doznania płynące strumieniami danych ukoją ludzkie lęki i potrzeby, ustaną wszelkie spory i waśnie. Potrzebna będzie tylko odpowiednia dawka idei końca historii i demokracji liberalnej. No i rzecz jasna medytacja. Poznajcie ukochanego myśliciela Doliny Krzemowej.

To z pewnością najważniejszy żyjący myśliciel. Mniejsza już o to, ile milionów jego książek zostało sprzedanych, ważniejsze jest, kto je czyta i rekomenduje jako te, do których nieprzeczytania nie powinno się przyznawać w dobrym towarzystwie. A lista ta jest długa i otwierają ją takie nazwiska, jak Barack Obama, Bill Gates czy Mark Zuckerberg. W branży reprezentowanej przez dwóch ostatnich Yuval Noah Harari ma tak wielu fanów, że mówi się o nim jako o wręcz ukochanym autorze Doliny Krzemowej.
Jego nazwisko stało się też niezbędnym i charakterystycznym – niemal tak samo jak przezroczyste, przeznaczone dla palaczy tytoniu klatki – elementem wystroju lotnisk. Kusi swoim orientalnym i tajemniczym brzmieniem pasażerów pod niemal każdą szerokością geograficzną na stoiskach, gdzie w ostatniej chwili przed wejściem na pokład można wyposażyć się w zabijającą czas lekturę.

Nie można jednak być guru współczesnego świata, ograniczając obszar oddz...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA