fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Cybersłużąca dla starszej pani

Robear budowany przez Konsorcjum Riken i Sumitomo Riko Company w Nagoi wygląda jak maskotka, ale ma dość siły, by dźwigać pacjentów
materiały prasowe
Ludzie w podeszłym wieku wymagają wsparcia, opieki i... towarzystwa, a w gwałtownie starzejącym się społeczeństwie jedynie roboty będą w stanie podołać temu wyzwaniu.

Dzieci, które rodzą się dzisiaj, będą żyły dłużej niż ich rodzice. W Europie chłopcy dożyją 90 lat, dziewczynki około 95. W roku 2050 na świecie będzie półtora miliarda ludzi w wielu powyżej 65 lat.

Utrzymanie w sprawności nie tylko ciała, ale i umysłu ludzi starszych, wymaga coraz więcej czasu. Niebagatelną rolę odgrywa internet. Można tam np. znaleźć serwisy przeznaczone dla seniorów. Gry planszowe, którymi zajmowani byli pensjonariusze domów spokojnej starości jeszcze kilkanaście lat temu, powoli odchodzą w przeszłość. Teraz mnóstwo gier dostępnych jest w sieci, między nimi łamigłówki, sudoku, najróżniejsze puzzle czy gry służące poprawie pamięci, np. Brain Age.

Ludziom starszym znakomicie służą też serwisy, takie jak Skype czy inne komunikatory. Dzięki nim seniorzy mogą kontaktować się z lekarzem, który jest w stanie ocenić ogólny stan starszej osoby i wcześnie dostrzec np. objawy demencji. Komunikatory mają też kapitalne znaczenie ...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA