fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dreszczowiec w środku Europy

materiały prasowe
W pasjonujący sposób opowiedzieć historię, której finał zna każdy – to domena najlepszych autorów. Do nich z pewnością należy profesor Piotr M. Majewski. Na 600 stronach opisał dramat czechosłowackiego państwa i jego puentę – monachijską konferencję z 1938 r. Ta książka to trzymające w napięciu kalendarium politycznych zmagań o państwowość, nad którą cały czas wisi tytułowe pytanie: kiedy wybuchnie wojna?

Jednocześnie nie jest to historia napisana z pozycji historyka faktografa. Autor oprócz szczegółowej wiedzy daje nam coś więcej – wgląd za drzwi wypełnionych emocjami gabinetów, w których odbywa się prawdziwy dramat polityczny. Bohaterami są nietuzinkowi uczestnicy historii, na czele z prawdziwym mężem stanu – prezydentem Czechosłowacji Edvardem Benešem. Wszyscy oni muszą sobie odpowiedzieć na pytania: Jak państwo, które jeszcze na dobre nie okrzepło po odzyskaniu niepodległości, ma przetrwać pomiędzy niezaspokojonymi mocarstwami? Jaką taktykę obrać i komu wierzyć w czasach, kiedy historia znów, zaledwie po 20 latach, gwałtownie przyspiesza? Ten polityczny thriller, który z reporterskim zacięciem opisuje autor, rozgrywa się pomiędzy Londynem, Paryżem, Berlinem i praskimi Hradczanami.
Mocnym punktem książki jest styl, ale także niezwykła wielowątkowość. To dzięki niej widzimy, jak hegemoni za zamkniętymi drzwiami rysują nowe linie graniczne. Pr...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA