fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Się panie częstują

Vino de Monta?a 2017 40 zł
materiały prasowe
Mógłbym się wypiąć i powiedzieć, że jeśli Szanowne Panie goździka z okazji Dnia Bolszewika albo innej kobiety oczekują, to proszę do pani Kołłontaj, ale nie. My świętujemy. Skromnie, niedrogo, ale świętujemy.

Naturalnie szanujemy wolność wyboru, więc jeśli panie oraz panowie płci obojga na Manifę się wybierają, to prosimy bardzo, my zaś z całą resztą wybieramy się na cokolwiek wirtualną wycieczkę w hiszpańskie góry. Ogarniamy na mapie Madryt i palcem wędrujemy w stronę granicy z Portugalią. Gdzieś w połowie drogi trafiamy na Sierra de Gredos, a jeszcze dalej inna sierra, tym razem de Gata. Góry jak góry, ładne, dzikie, niezbyt wysokie, nie wyższe niż Tatry. Tak, mają panie racje, tu nie ma żadnej znanej apelacji. Ba, tu nie ma żadnej apelacji w ogóle, choć zapewne wkrótce powstanie, ale na razie cieszymy się wspaniałymi winami i ich rewelacyjnymi cenami. Pijmy, bo zaraz będziemy za te wina płacić trzy razy tyle, wspomnicie moje słowa.

Bo wina robią tu wyśmienite, a w ciągu ostatnich kilku lat stały się naprawdę modne. Dlaczego? Robią tu głównie wina ze starych krzewów garnachy, zwanej też grenache. I to już powinno Szanownym Paniom dać do myślenia, b...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA