fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Sprzedaż mieszkań zacznie hamować

shutterstock
Dla branży powoli kończy się czas bicia rekordów, ale największe firmy dłużej utrzymają wysokie obroty – prognozuje Haitong Bank.

W tym roku branża deweloperska zanotuje kolejny rekord sprzedaży mieszkań. Według prognoz analityków Haitong Banku w przyszłym roku szeroki rynek zacznie już hamować.

– W IV kwartale br. wysoki popyt na nowe mieszkania utrzyma się przede wszystkim za sprawą niskich stóp procentowych, wspierających zarówno zakupy klientów końcowych, jak i inwestycyjne, oraz rosnących dochodów społeczeństwa, historycznie niskiego bezrobocia, dalszej migracji Polaków do głównych miast, jak też rosnącej liczby imigrantów – ocenia Cezary Bernatek, analityk Haitong Banku.

Dodaje, że z uwagi na oczekiwane podwyżki stóp procentowych w Polsce schyłek programu „Mieszkanie dla młodych" oraz wyjątkowo wysoką bazę w przyszłym roku należy się spodziewać kilkuprocentowego spadku sprzedaży lokali na rynku pierwotnym. Wcześniej analitycy oczekiwali skurczenia się rynku o nawet 15–20 proc., ale zmienili nastawienie co do zmiany stóp procentowych. W 2019 r. analitycy prognozują dalszy spadek...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA