fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

CBA przesłuchuje urzędników KNF w sprawie GetBacku

cba.gov.pl
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przesłuchują urzędników Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowało radio RMF FM. To działania w śledztwie dotyczącym fałszowania dokumentów i działania na szkodę spółki GetBack.

Ta firma windykacyjna dawała możliwości inwestowania w swoje obligacje korporacyjne, a teraz nie ma pieniędzy, by spłacić je inwestorom. Poszkodowanych może być ponad 9 tysięcy osób na kwotę około 2,6 mld zł.

Informację potwierdził Parkietowi rzecznik CBA Temistokles Brodowski. – Rzeczywiście osoby z Komisji Nadzoru Finansowego są przesłuchiwane w charakterze świadków – powiedział.

Przesłuchiwani przez CBA to przede wszystkim urzędnicy pracujący w wydziałach odpowiadających za nadzór nad instytucjami finansowymi.

Według nieoficjalnych informacji RMF FM do tej pory zeznania złożyły cztery osoby z KNF. W planach jest przesłuchanie co najmniej 10 urzędników. CBA wzywa te osoby do siebie.

Natomiast we wtorek agenci znów byli w siedzibie firmy GetBack. To jednak nie były przeszukania, a funkcjonariusze wystąpili do władz spółki o przekazanie informacji potrzebnych w śledztwie i otrzymali wymagane dane.

Tydzień temu KNF w komunikacie opisała mechanizm transakcji GetBacku. „Dochodziło do sprzedaży wierzytelności spółkom lub funduszom zewnętrznym, nie powiązanym bezpośrednio z windykatorem, a w śródrocznych sprawozdaniach finansowych nie było ujawnień w tym zakresie. W mechanizmie działania wykorzystywano wiele podmiotów, które transferowały portfele między sobą” – poinformowała wtedy Komisja.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA