fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wyboista droga do budowania w stolicy

Według deweloperów Chrzanów ma potencjał, by stać się drugim Ursynowem
materiały prasowe
Problemy z uzyskaniem warunków zabudowy spędzają sen z powiek deweloperom, którzy chcieliby budować na warszawskim Chrzanowie.

Warunki zabudowy to podstawowy akt planowania przestrzennego w kraju. Dziś na ich podstawie powstaje 50 procent inwestycji mieszkaniowych. Przyczyna tego stanu jest prosta – zbyt małe pokrycie Polski planami miejscowymi – choć inne było założenie ustawy o planowaniu przestrzennym uchwalonej w 2003 r.

Badania pokazują natomiast, że to właśnie warunki zabudowy i okres oczekiwania na nie – a nie sama procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę – jest jedną z podstawowych barier inwestowania w kraju.

Na własnej skórze przekonują się o tym właśnie deweloperzy, którzy chcą inwestować na warszawskim Chrzanowie. To bemowskie osiedle, którego większość obszaru nie została zaplanowana. Koncepcja miejscowego planu – jak wskazuje rzecznik urzędu m.st. Warszawy, Bartosz Milczarczyk – dopiero powstaje w ratuszu. – Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zostanie wyłożony do publicznego wglądu po uzyskaniu wymaganych prawem uzgodnień. Potencjalnie może to nastąpi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA