Reklama
Rozwiń
Reklama

Deweloperzy ściągnęli cugle. Przed galopem?

W lutym budowniczowie mieszkań zmniejszyli tempo powiększania oferty, ale uzyskali bardzo dużo pozwoleń.

Aktualizacja: 19.03.2021 15:45 Publikacja: 19.03.2021 15:39

Deweloperzy ściągnęli cugle. Przed galopem?

Foto: materiały prasowe

O ile nowy rok deweloperzy rozpoczęli z przytupem, to według szacunków GUS, w lutym rozpoczęli budowę 9,88 tys. mieszkań, o 20 proc. mniej niż w styczniu i o prawie 7 proc. mniej rok do roku. Ostatni raz mniej niż 10 tys. wskaźnik osiągnął w postcovidowym czerwcu. Z uwagi na mocny styczeń, po dwóch miesiącach br. wynik to 22,3 tys. lokali, o 8 proc. więcej niż rok wcześniej.

Deweloperzy uzyskali za to w lutym pozwolenia na budowę 18,1 tys. lokali, o 53 proc. więcej niż rok wcześniej i o 22 proc. więcej niż w styczniu. Po dwóch miesiącach firmy miały zielone światło na postawienie 33 tys. lokali, o 42 proc. więcej niż rok wcześniej.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Nieruchomości
Przebijemy 4 mld euro? Nieruchomości komercyjne w Polsce przyciągają wybranych
Nieruchomości
Murapol zapowiada mocny finisz w IV kwartale. W centrum uwagi marże
Nieruchomości
Promocje w erze jawnych cen mieszkań. Jak kuszą deweloperzy?
Nieruchomości
Mieszkań jest więcej niż kupujących. Trudno uzasadnić podwyżki cen
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Nieruchomości
Zadłużeni po uszy. Kiedy rata kredytu pochłania lwią część domowego budżetu
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama