fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Dom Development obniża koszty budowy

materiały prasowe
Najpierw własny generalny wykonawca, teraz sojusz ze specjalistami od logistyki.

Dom Construction, generalny wykonawca założony przez Dom Development, nawiązał współpracę z ProperGate przy projekcie Apartamenty Ogrodowa na warszawskiej Woli. Partner jest twórcą systemu zarządzania logistyką na budowach, deklaruje że pozwala on zaoszczędzić do 15 proc. kosztów przedsięwzięć budowlanych dzięki optymalizacji procesów logistycznych i eliminowaniu marnotrawstwa zasobów. 


Dla obu stron to na razie poligon doświadczalny.

- Skupiamy się głównie na budowach wieżowców i budynków biurowych – mówi cytowany w komunikacie Rafał Grudzień, prezes ProperGate. - Współpraca z Dom Construction pozwoli nam zebrać doświadczenia związane z projektami mieszkaniowymi. Wdrażanie naszych rozwiązań we współpracy z generalnymi wykonawcami tego typu inwestycji to jeden z naszych priorytetów. Będziemy również rozszerzać działalność na budynki użyteczności publicznej, fabryki czy magazyny – dodaje.

Apartamenty Ogrodowa obejmuje 155 mieszkań i pięć lokali usługowych, inwestycja ma zostać oddana w IV kwartale 2020 roku.

Dzięki rozwiązaniu dostarczonemu przez ProperGate, zadania logistyczne na budowie są stale monitorowane, koordynowane i w razie potrzeby korygowane. Cały proces logistyczny jest przejrzyście zaplanowany i realizowany za pośrednictwem inteligentnego systemu. Zastosowanie rozwiązania ProperGate oznacza, że każda dostawa dociera na budowę w odpowiednim momencie, a cały proces budowlany jest bardziej zrównoważony i transparentny.

Generalni wykonawcy mogą korzystać z systemu kontroli i monitorowania przepływu materiałów dostarczanych przez podwykonawców. Inwestorzy z kolei mają narzędzie do sprawdzania postępów prac generalnych wykonawców.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA