Znam Jarosława Gowina, mam szacunek dla jego wiedzy i kultury, ale nie podoba mi się to, co się stało wczoraj. Jeśli cnotą jest brak wiedzy, przygotowania i kompetencji oraz negatywne nastawienie do środowisk, które stanowią zaplecze, świadczy to o tym, że premier Tusk nie ma pojęcia o tym, co mówi.

Kalisz dodał:

Życzę panu ministrowi Gowinowi jak najlepiej, ale nie będę łatwym partnerem, bo ja się na tych kwestiach znam. Chciałbym, żeby pan minister Gowin również się znał albo starał się poznać.

Na temat słów Donalda Tuska podczas ogłaszania składu rządu, gdy podkreślał, że Gowin jest człowiekiem odpornym na lobby korporacji zawodowych, Ryszard Kalisz mówił:

W otoczeniu premiera najwyraźniej nie ma zupełnie ludzi, którzy mają wiedzę o wymiarze sprawiedliwości. A to jest trzecia władza, równa władzy wykonawczej! Należy jej się szacunek.

Radzimy Jarosławowi Gowinowi zapisanie się na kilka przyspieszonych kursów z prawa. Ryszard Kalisz nie spocznie, dopóki nie udowodni, jak bardzo premier mylił się, wybierając filozofa na ministra sprawiedliwości.