Podziel się czasem, pomysłami, doświadczeniem. Albo szlifierką kątową

Oferujemy nie tylko rzeczy w dużo niższych cenach, ale też możliwość spędzenia wspólnego czasu, czucia się potrzebnym, budowania świadomości, że to, co robisz, przydaje się i idzie ku pozytywowi, a nie niszczy jeszcze bardziej świat dookoła nas.

Publikacja: 29.03.2024 17:00

Pozyskiwałyśmy ubrania z sieciówek, które miały drobne usterki albo pochodziły z kolekcji już wycofa

Pozyskiwałyśmy ubrania z sieciówek, które miały drobne usterki albo pochodziły z kolekcji już wycofanych. Okazało się, że można z nimi zrobić coś lepszego, niż zutylizować – opowiada Marcelina Zjawińska z Obiegu Twórczego prowadzonego przez Fundację Splot Społeczny

Foto: Fundacja Splot Społeczny

Na warszawskim Mokotowie pięć domów kultury i dwie placówki oświatowe co roku łączą siły, by przygotować Art Mokotów, czyli wspólne widowisko muzyczne: 150 osób na scenie, gdzie znajdzie się miejsce dla każdego. – Są i starsze panie, i dziewczyny śpiewające naprawdę trudne utwory, i chłopcy tańczący breakdance. Wynajmujemy zawsze zewnętrznego reżysera, bo bardzo pilnujemy demokratyzacji na wszystkich poziomach – wyjaśnia Anna Michalak-Pawłowska, twórczyni i dyrektorka Domu Kultury Dorożkarnia.

Pozostało 98% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Decyzje Benjamina Netanjahu mogą spowodować upadek Izraela
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Upadek kraju cedrów