Od niej tak naprawdę zaczyna się kuchnia. Mimo że zlewozmywak, piekarnik czy płyta grzewcza mają swój udział w przyrządzaniu posiłków, to wszelkie prace kuchenne bez dostępu do bieżącej wody byłyby niemożliwe. Nowoczesne baterie przystosowane są do najtrudniejszych zadań. Ich oryginalny wygląd musi idealnie współgrać z komfortem użytkowania.

– Armatura kuchenna należy do najbardziej eksploatowanych urządzeń w kuchni – mówi Jarosław Matys z firmy produkującej baterie. – Musi więc spełniać najsurowsze wymagania techniczne, a przy tym wszystkim wyróżniać się wyglądem i pasować do preferowanego przez nas stylu kuchni – dodaje.Wybierając baterię, należy zwrócić uwagę na jakość materiałów i precyzję wykończenia.

Niewielkie kuchnie wymagają baterii wyjątkowo funkcjonalnych, które dzięki swoim pomysłowym rozwiązaniom pozwolą zaoszczędzić powierzchnię (na przykład pozwalają na bezkolizyjne umieszczenie zlewozmywaka pod oknem).

Wnętrze retro to strefa mosiądzu, miedzi, naturalnego kamienia i malowanej ceramiki. Styl ten pachnie przeszłością. Tak naprawdę prawdziwą atmosferę retro w kuchni budują dodatki (uchwyty, baterie, stare przedmioty). Systematycznie gromadzone sprawiają, że klimat wnętrza staje się niepowtarzalny i zabiera nas w sentymentalną podróż. Zaś w kuchni nowoczesnej idealnie sprawdzą się baterie o oryginalnym designie i funkcjonalnych dodatkach. Nowinką na rynku są np. baterie ze światłem, które może podświetlać całą baterię lub sam strumień wody. Często w nowoczesnej kuchni to właśnie armatura jako pierwsza przyciąga uwagę ciekawym, niestandardowym wzornictwem.

Pomysłów na aranżację wnętrz jest wiele. Warto jednak odszukać tę odpowiednią baterię – idealną do wymarzonej kuchni. Z nią domowe obowiązki nie będą już takie straszne, a kuchenne wnętrze nabierze indywidualnego charakteru.

[i]Czytaj też w [link=http://www.zw.com.pl/artykul/291306,335695_Specjalistka_od_mokrej_roboty.html]Życiu Warszawy[/link][/i]