Reklama

Odwilż na rynku pierwotnym

Od początku roku obserwujemy ożywienie sprzedaży. Większe zainteresowania klientów zakupem mieszkań ma zapewne związek z tym, że deweloperzy zapowiedzieli wstrzymanie nowych inwestycji, a w prowadzonych udzielają atrakcyjnych rabatów - twierdzi Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży RED Real Estate Development.

Publikacja: 26.01.2009 04:28

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży RED Real Estate Development

Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży RED Real Estate Development

Foto: Archiwum

[b]Komentuje Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży RED Real Estate Development:[/b]

– Od początku roku obserwujemy ożywienie sprzedaży. Większe zainteresowania klientów zakupem mieszkań ma zapewne związek z tym, że deweloperzy zapowiedzieli wstrzymanie nowych inwestycji, a w prowadzonych udzielają atrakcyjnych rabatów.

Chętnych na zakup nie brakuje, zwłaszcza w segmencie mieszkań popularnych, jakie oferujemy na naszym osiedlu.

To właśnie takie lokale będą w tym roku najlepiej się sprzedawały, bo nabywcy wciąż mają ograniczone możliwości finansowe. Na pewno powodem wzrostu sprzedaży jest też zaawansowany stan realizacji naszej inwestycji. Klient musi widzieć, co kupuje, bo nikt nie podpisze dziś umowy na zakup lokalu w inwestycji, w której dopiero rozpoczęły się prace budowlane.

Widać, że przybywa deweloperów skorych do negocjacji stawek za mieszkania.

Reklama
Reklama

Nie wystarczy jednak tylko niska cena. Duże znaczenie dla kupujących ma też standard budynków. Zapewne do rozkwitu sprzedaży przyczynił się też wzrost limitu ceny mkw. lokalu dostępnego w kredycie z państwową dopłatą.

Bieżący rok będzie należał do kupujących zaciągających taką pożyczkę. W związku z tym także i deweloperzy, którzy mimo wszystko będą rozpoczynać nowe inwestycje, będą w nich oferować tanie mieszkania.

Poza tym zauważyliśmy, że na rynku zaczynają ponownie pojawiać się klienci rozpatrujący kupno mieszkania pod wynajem.

Nieruchomości
Rośnie liczba prywatnych placówek opiekuńczych dla seniorów, ale nie mieszkań
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Nieruchomości
Z wynajmowanego mieszkania „na swoje”. Opłaca się?
Nieruchomości
Dla kogo deweloperzy budują w śródmieściu
Nieruchomości
Seans na filmowych schodach. Czy to bezpieczne i legalne?
Materiał Promocyjny
Ikona miejskiego stylu życia w centrum Gdańska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama