Szczepan Mroczek

BMW inspirowane graffiti. To 20 Art Car z Monachium. Szkoda, że skończył na murze

Zaprojektowany przez amerykańską artystkę Julie Mehretu, dwudziesty egzemplarz BMW z serii Art Car, wystartował w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans 2024 w najwyższej klasie Hypercars, ale nie udało mu się ukończyć zawodów ponieważ wypadł z zakrętu i uderzył w bariery.

Volkswagen przesunie miliardy z budżetu aut elektrycznych na rozwój silników spalinowych

Ze względu na spowolnienie transformacji na elektromobilność Volkswagen podjął decyzję, że jedna trzecia z budżetu przeznaczonego na rozwój elektromobilności, który wynosi 180 miliardów euro, zostanie przesunięte na rozwój silników spalinowych.

Fiat 500 miał być wyłącznie w wersji elektrycznej. Teraz otrzyma silnik spalinowy

To już pewne, że najnowsza generacja Fiata 500, która do tej pory występowała wyłącznie w wersji elektrycznej, od 2026 roku będzie oferowana również z silnikiem benzynowym.

Toyota chce wprowadzić na rynek rewolucyjne silniki spalinowe

Toyota roztacza świetlaną przyszłość przed silnikami spalinowymi. W 2027 roku wprowadzi na rynek rewolucyjne silniki spalinowe, które będą zasilane benzyną, biopaliwami, wodorem lub neutralnym pod względem emisji CO2 paliwem syntetycznym.

Z tymi modelami musimy się pożegnać. Koniec spalinowych „N-ek” Hyundaia

Słaby popyt, zmiana strategii, nowy koncept – przyczyny wycofania z oferty modeli samochodów są różne. Tu znajdziesz wszystkie wycofane w najbliższym czasie z produkcji modele aut.

Sprzedaż samochodów elektrycznych w Niemczech spadła aż o 31 proc.

Sprzedaż aut na prąd w maju 2024 roku spadła o 31 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca zeszłego roku. Oznacza to, że brak dopłat, a co za tym idzie coraz większa niechęć do zakupu samochodów elektrycznych pogłębia się.

Nowa elektryczna Kia EV3. Może powalczyć z Volvo, ma zasięg 600 km

Kia zaprezentowała elektryczne EV3. Jest wielkości modelu Sportage, nawiązuje nowoczesną stylizacja do większego EV9 i może na jednym ładowaniu pokonać 600 km.

To ostatni moment, by kupić SUV-a Jaguara z silnikiem spalinowym

Jaguar żegna się z modelem F-Pace. Na tą okoliczność w ofercie pojawiły się dwie edycje specjalne - luksusowa 90th Anniversary i podrasowana SVR 575.

Volkswagen wraca do korzeni. Powrót dobrze znanych symboli

Volkswagen przestanie używać niedawno wprowadzonego oznaczenia GTX, które zostało użyte w bardziej sportowych wersjach elektryków. Teraz wrócą słynne odmiany GTI oraz R.

Bentley Batur Convertible: Ostatnia szansa na Bentleya z silnikiem 12-cylindrowym

Powstanie tylko 16 egzemplarzy Bentley’a Batura Convertible i choć cena przekracza 2 mln dolarów za sztukę to już teraz wiadomo, że z czasem ten samochód będzie zyskiwać na wartości.