Szczepan Mroczek

Tak wygląda dzisiejsza interpretacja pierwszego sportowego modelu Porsche

Koncepcyjne Porsche Vision 357, które właśnie zaprezentowano jest aktualną interpretacją pierwszego sportowego modelu Porsche, który powstał w czerwcu 1948 roku

Nowy pomysł Porsche. Nowoczesny system multimedialny do klasycznych modeli

Porsche wprowadza możliwość zakupu nowoczesnego systemu multimedialnego pasującego do klasycznych modeli 911 (997), Boxstera i Caymana (987) oraz pierwszej generacji Cayenne’a.

Lamborghini pozostanie przy wolnossącym silniku V12

Już w marcu zadebiutuje następca Aventadora, najbardziej prestiżowego modelu marki. Począwszy od 2023 roku Lamborghini rozpoczyna proces elektryfikacji, ale jednocześnie pozostaje przy rasowym wolnossącym silniku V12. Co to oznacza dla marki?

Huczne pożegnanie Astona Martina DBS. Powstanie 499 sztuk, wszystkie sprzedane

Oto najmocniejszy seryjny Aston Martin w historii. Wersja 770 Ultimate ma pod maską silnik V12 o mocy 770 KM i powstała, by uczcić zakończenie produkcji modelu DBS. Zostanie wyprodukowanych 499 egzemplarzy i wszystkie zostały już sprzedane.

Włosi wynajmują od Polaków auta. W ten sposób oszczędzają na ubezpieczeniu

Polacy wynajmują samochody zarejestrowane w Polsce obywatelom Włoch, ponieważ cena ubezpieczenia auta w Polsce jest niższa, a tym samym koszty eksploatacji dla Włocha są o wiele bardziej atrakcyjne.

Odwrót marek motoryzacyjnych od Chin oznacza szansę dla Polski

Carlos Tavares wycofuje się ze współpracy z chińskim koncernem GAC i zamyka fabrykę Jeepa w Chinach. Można się spodziewać, że to początek lawiny decyzji inwestycyjnych w branży motoryzacyjnej, które ograniczą zaangażowanie biznesowe w rynek chiński i stworzą szanse rozwoju dla takich krajów jak Polska.

Wyoming z zakazem sprzedaży nowych aut elektrycznych do 2035 roku

Rezolucja amerykańskiego stanu Wyoming zachęcająca do zaniechania handlu autami elektrycznymi nakreśla problemy jakie wiążą się z transformacją na elektromobilność.

Polski akcent w nowym modelu Porsche. Barwy rajdówki Sobiesława Zasady

Nowa wersja Porsche 911 - Dakar występuje z polskim akcentem, czyli oklejeniem odnoszącym się bezpośrednio do barw w jakich w latach 70. wystartował Sobiesław Zasada w Rajdzie Safari.

Volvo po 25 latach wraca do napędu na tylne koła

Wraz z elektrycznymi wersjami modelu C40 i XC40 Volvo wraca do napędu na tylne koła i gwarantuje większy zasięg i szybsze niż dotychczas ładowanie.

Rozpoczął się proces uniezależniania firm motoryzacyjnych od Chin

Firmy motoryzacyjne w dwóch ostatnich latach zainwestowały w USA 70 miliardów dolarów w produkcję akumulatorów oraz samochodów elektrycznych w celu zmniejszenia ryzyka uzależniania się od chińskich dostawców podzespołów. Czy Europa pójdzie tą samą drogą?