Szczepan Mroczek

Odcinkowy pomiar prędkości: jak działa i jak legalnie uniknąć mandatu

Sieć odcinkowych pomiarów prędkości w Polsce szybko się rozrasta. Właśnie na drodze ekspresowej S7 uruchomiono jeden z trzech najdłuższych takich odcinków w Polsce, a do końca 2023 roku powstanie 40 kolejnych.

Fiat Topolino EV: Włosi wracają do legendarnej nazwy

Fiat Topolino EV to włoska, jeszcze bardziej odważna, odpowiedź na Citroena Ami czy Opla Rocks-e i za razem powrót do dobrze znanej z historii marki nazwy Topolino.

Range Rover Sport SV: Mocny, szybki z wibrującymi przednimi fotelami

Range Rover Sport SVR odchodzi na emeryturę. Jego miejsc zajmuje Range Rover Sport SV, który ma godnie i odważnie zastąpić poprzednika. To najmocniejszy Range Rover wszech czasów.

Porsche ma nowy logotyp

Rumak Porsche wierzga teraz wyżej, ale wciąż nie tak wysoko jak ten z logo Ferrari. Liftingowane logo Porsche ma teraz dorodniejszego rumaka, szczotkowaną fakturę oraz nowoczesny wzór plastra miodu. Zmiany są na tyle subtelne, że bez zwrócenia szczególnej uwagi trudno je dostrzec.

3 100 tys. zł mandatu za jazdę hulajnogą w Krakowie

Za jazdę hulajnogą pod wpływem alkoholu grozi mandat w wysokości 2500 zł, o czym przekonał się mężczyzna przyłapany na Placu Sikorskiego w Krakowie. To jednak najmniej dotkliwa konsekwencja niewłaściwego korzystania z hulajnogi.

Dopiero nasze dzieci będą mogły korzystać z jazdy autonomicznej

Wywodzący się techniki militarnej Lidar, który obecnie trafia do samochodów, poprawia skuteczność monitorowania przestrzeni przed samochodem, ale jak podkreślają eksperci potrzebujemy wielu dekad, by korzystać z dobrodziejstw samochodów autonomicznych.

Unikatowe Lamborghini Roda Stewarta sprzedane za prawie milion euro

Lamborghini Countach LP400 Periscopio, którego właścicielem przez 25 lat był Rod Stewart zostało sprzedane za 989 375 euro (ok. 4,5 mln zł) podczas aukcji RM Sotheby's nad jeziorem Como.

Nowa twarz Opla Corsy

Opel Corsa po liftingu otrzymał nowy przód oraz zmodyfikowane napędy elektryczne i hybrydowe. Szósta generacja tego modelu jest dostępna od 2019 r. i jako pierwsza korzysta z płyty podłogowej Stellantis. Może również czerpać z bogatego magazynu rozwiązań jakie oferuje jeden z największych koncernów samochodowych na świecie.

Kalifornia się ugięła. Łagodzi ograniczenia sprzedaży aut spalinowych po 2035 r.

Stan Kalifornia zwrócił się w tym tygodniu do Agencji Ochrony Środowiska o zatwierdzenie planu wymagającego, aby po 2035 roku umożliwić sprzedaż nie tylko samochodów elektrycznych, ale również hybryd typu plug-in.

Nowe BMW serii 5. Samchód, który przepowiada przyszłość motoryzacji

Nowe BMW serii 5 zachowuje wszystkie typy napędu, również diesla, nie przynosi przełomu w zakresie zasięgu wersji elektrycznych i pozwala kierowcy zapomnieć o używaniu kierunkowskazów. Oto najpopularniejszy sedan w historii BMW i najbardziej tradycyjny model w ofercie firmy z Monachium w najnowszej odsłonie.