Barbara Mejssner

Exatel stawia teraz mocno na własne technologie

Operator poszerza portfolio rozwiązań o własne urządzenia i rozwiązania sprzętowe oraz usługi tworzone w ramach współpracy partnerskiej z podmiotami z obszaru telekomunikacji, cyberbezpieczeństwa i IT.

Współpraca partnerska nabiera dynamiki

Podczas konferencji Exatel Telco Summit w Warszawie Exatel pokazał rozwiązania będące owocem współpracy z partnerami, dzięki którym staje się na polskim rynku firmą o najszerszym portfolio usług telekomunikacyjnych dla biznesu, administracji i służb mundurowych.

Exatel rozbudowuje usługi cyberbezpieczeństwa, TAMA PRO7 zatrzyma ataki

Ataki DDoS to trend mocno wzrastający. Jest ich jest coraz więcej, mają one większy wolumen i większy wpływ na systemy, których używają organizacje. W dodatku ataki DDoS są coraz bardziej skomplikowane – mówi Karol Wróbel, Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa Exatel.

Automatyzacja, efektywność i skalowalność – nowy wymiar zarządzania siecią

Exatel stawia na kompleksowa usługę zarządzania siecią, tworząc od podstaw rozwiązanie SDN (sieci definiowanej programowo).

Kompleksowa i innowacyjna ochrona sieci telekomunikacyjnej

Obecnie komercjalizujemy nasz projekt, bo TechSystem SDN już działa. Na razie to kilkadziesiąt punktów naszej sieci, ale na bieżąco przyłączane są nowe zasoby sieci i nowi klienci – mówi Rafał Magryś, wiceprezes zarządu Exatel i CTO odpowiedzialny za R&D.

Jak przejść kryzys - radzą eksperci IT

Zarówno obecne spowolnienie gospodarcze, jak i trendy związane z rozwojem technologii wymagają nowych strategii i dostosowania firm do zmian.

Jak znaleźć, przeszkolić i zatrzymać pracowników

Wiele firm planuje zwiększenie zatrudnienia w 2023 roku. Niestety mogą mieć trudności nie tylko ze znalezieniem odpowiednich kandydatów, ale i z ich zatrzymaniem. Do pozostania w firmie na dłużej może przekonać możliwość rozwijania kariery zawodowej.

Analityka danych wspiera rozwój firm

Z danych można wydobyć ogromną wartość biznesową pod warunkiem, że posiada się odpowiednie narzędzia do ich analizy umożliwiające podejmowanie decyzji opartych na rzeczywistych i kompleksowych informacjach.

Nie warto zwlekać z wdrożeniem faktury ustrukturyzowanej

Do 2024 roku firmy muszą dostosować swoje systemy IT do przekazywania faktury ustrukturyzowanej. Warto już teraz przejść na taki model fakturowania, ponieważ generuje on szereg korzyści biznesowych.

Podróż w chmurę nabiera wielkiego rozpędu

Cloud computing jest coraz powszechniejszym sposobem korzystania z rozwiązań informatycznych, zarówno w firmach małych, jak i w korporacjach. Powodem jest skalowalność chmury, łatwość wdrożeń i optymalizacja kosztów.