Barbara Mejssner

Czy warto pracować w helpdesku? Oni działają na pierwszej linii

Praca w helpdesku może być dobrym początkiem dalszej kariery w IT. Jest to miejsce, gdzie można zebrać dużo doświadczeń związanych z różnymi technologiami oraz obsługą klienta.

Cashback i moneyback – co to za usługi i jak działają?

Cashback i moneyback to dwie usługi, które dostarczają klientom znacznych korzyści. W pierwszym przypadku mogą wypłacać gotówkę w sklepach bez prowizji lub z bardzo niską prowizją, zaś w drugim – liczyć na zwrot części wydatku na zakup kartą.

Jak Quality of Service może zoptymalizować sieć domową

Jedno łącze internetowe dzielone przez wielu użytkowników i wiele urządzeń może stwarzać problemy w przepływie danych. Włączenie QoS rozwiąże ten problem. To dobry sposób na przyspieszenie internetu.

Uwaga na oszustwa internetowe – scam wciąż zbiera żniwo

Scam stanowi ciemną stronę internetu. Ważne jest, by wiedzieć, jak go rozpoznać i jak unikać, by nie stać się kolejną ofiarą oszustów.

Włamanie na Instagramie: jak odzyskać konto i jak je chronić?

Użytkownicy Instagrama bardzo często stają się celem ataków hakerskich, które skutkują nie tylko utratą dostępu do kont, ale również kradzieżą danych, kompromitacją wizerunkową i stratami finansowymi. Co zrobić, gdy nas to spotka?

OSINT, czyli tajniki zbierania informacji ze źródeł otwartych

To rodzaj białego wywiadu, który wykorzystuje informacje z ogólnie dostępnych źródeł danych. OSINT to działania legalne, dostarczające wiarygodnych i aktualnych informacji na różnorodne tematy związane z celem poszukiwań.

Czy Telegram to bezpieczny komunikator i czy warto z niego korzystać?

Telegram jest bezpieczny pod warunkiem, że użytkownik przestrzega zasad obowiązujących w cyberprzestrzeni, obejmujących szyfrowanie danych, wieloskładnikowe uwierzytelnianie, uważne udostępnianie informacji i niekorzystanie z podejrzanych grup, linków i aplikacji.

Jak usunąć konto na Facebooku? Krok po kroku

Usuwanie konta na FB jest prostą i szybką czynnością. Jeśli decyzję o usunięciu konta na Facebooku podejmie się zbyt pochopnie, można swój profil przywrócić w ciągu 30 dni.

Co to jest LiDAR, do czego służy, ile kosztuje i w jakich telefonach go znaleźć?

LiDAR to urządzenie, za pomocą którego można dokonywać precyzyjnych pomiarów i tworzyć przestrzenne modele. Jest wykorzystywany w wielu branżach. Stosuje się go m. in. w samochodach autonomicznych i telefonach komórkowych.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa: jak korzystać z aplikacji i zgłosić miejsce policji?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja na państwowym Geoportalu, umożliwiająca zgłaszanie miejsc, w których dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Mapa jest istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym. To ważne źródło informacji dla policji.