Łukasz Łachecki

Rok 2040 to „granica wzrostu”. Później gospodarkę czeka zapaść

Po prawie 50 latach od opublikowania przez Klub Rzymski głośnego raportu „Granice wzrostu”  sprawdzono, jak zawarte w nim katastroficzne tezy zniosły próbę czasu.

Czy Fox Weather będzie centrum klimatycznej dezinformacji?

Telewizyjne kanały pogodowe to intratny, choć też nieco niedoceniony segment rynku medialnego, który w obliczu kryzysu klimatycznego i ekstremalnych zjawisk pogodowych będzie w najbliższych latach zyskiwał na znaczeniu.

Znamy szkic „porozumienia paryskiego” dla bioróżnorodności

ONZ proponuje 21 postulatów, których realizacja ma doprowadzić do „życia w zgodzie z naturą” w 2050 roku. Eksperci przypominają, że podobne postanowienia sprzed dekady – cele Aichi – nie zostały zrealizowane do dziś.

Eurobarometr: jak poważnie Polacy traktują zmiany klimatu?

Coraz lepiej rozumiemy powagę sytuacji, co nie przekłada się na zaangażowanie w działania na rzecz planety. Ich podjęcie w ciągu 6 miesięcy przed badaniem zadeklarowało 52% z nas – to mniej niż w jakimkolwiek kraju Unii Europejskiej. A to i tak znacząca poprawa od poprzedniego badania z 2019 roku.

Latami podszywali się pod słynną markę. Czeka ich więzienie

Przez wiele lat pomysł członków włoskiej rodziny Di Pierro na prowadzenie biznesu wydawał się bezczelny, ale i skuteczny. Dzięki lukom w prawie czerpali zyski wykorzystując słynną markę Supreme. Sąd w Londynie skazał ich za to na więzienie.

Luksusowe hotele w pociągach: pomysł francuskiego startupu

Francuska firma chce zaoferować Europejczykom standard podróży koleją, jaki do tej pory dostępny był tylko w najbardziej luksusowych hotelach.

Producenci ubrań mają problem? Wtórny rynek mody kwitnie

Przyzwyczailiśmy się do myśli, że rynek ubrań używanych to przede wszystkim produkty luksusowe, które, ze względu na jakość wykonania, mogą służyć kolejnym klientom i klientkom przez wiele lat. Tymczasem dane pokazują, że kupujemy przede wszystkim używane ubrania popularnych marek. To dobra wiadomość dla planety, ale gorsza dla producentów ubrań.

„Innowacja roku”: Bernard Arnault wybrał najlepszy startup

Bambuser, aplikacja rewolucjonizująca proces robienia zakupów online, zdobyła prestiżową nagrodę LVMH Innovation Prize. Zwycięzcę wybrał Bernard Arnault, szef koncernu, do którego należy między innymi Louis Vuitton czy Dior.

Zaskakujący raport: Polska staje się krajem milionerów?

Najnowszy raport banku Credit Suisse pokazuje, że mimo kryzysu w 2020 roku na świecie pojawiło się ponad 5 milionów nowych milionerów. Bogaci stawali się jeszcze bogatsi, a nierówności rosły najszybciej w tym stuleciu. Według ekspertów Credit Suisse w najbliższych latach w Polsce milionerów przybywać może w rekordowym tempie.

Nie ma kto karmić Brytyjczyków. W gastronomii brakuje ludzi

Brak rąk do pracy to dziś problem restauracji w coraz większej liczbie krajów, jednak Wielka Brytania jest nim dotknięta szczególnie. Kłopoty mają nawet luksusowe restauracje wyróżnione gwiazdkami Michelin. Przyczyną wcale nie jest pandemia.