fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mateusz Pawlak

dziennikarz ekonomiczny, prowadzący portal MojaEmerytura.rp.pl

Biznes

SpaceX leci na księżyc

Firma Elona Muska została wybrana przez NASA jako jedyny kontrahent, który ma zbudować załogowy lądownik księżycowy w ramach programu Artemis.

Budownictwo

W budowlance bardziej nerwowo

Sytuacja w sektorze budowlanym pod względem wypłacalności była w styczniu względnie stabilna, choć od kilku miesięcy zwraca uwagę wzrost liczby restrukturyzacji.

Koleje

Szybką koleją z Tajlandii do Chin

Chińczycy zbudują w Tajlandii kolej dużych prędkości. Linia połączy Bangkok z granicą Laosu i dalej z systemem szybkich pociągów Państwa Środka.

Praca

Praca zdalna najchętniej w negliżu

Osoby pracujące z domu najbardziej cenią to, że wykonują obowiązki w wygodnym ubraniu i nie muszą marnować czasu na dojazdy. Co dziesiąty pracownik wskazał, że lubi pracować w...

Ubezpieczenia

Link4 dołącza do systemu BLS

Bezpośrednia Likwidacja Szkód pozwala zlikwidować bez dodatkowych kosztów szkodę u swojego ubezpieczyciela, a nie w firmie, w której ubezpieczony był sprawca zdarzenia.

Biznes

SpaceX wystrzelił kolejne satelity

Firma nie zwalnia tempa. Konstelacja Starlink ma już prawie pół tysiąca urządzeń na orbicie i niebawem zacznie dostarczać Internet na całym globie.

Lotnictwo

Udany test samolotu na prąd

Mogąca pomieści 14 pasażerów Cessna eCaravan utrzymała się w powietrzu niemal pół godziny. To największy obecnie samolot z napędem elektrycznym.

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA