Andrzej Kiński

Słowackie zakłady wyremontują ukraińskie pojazdy BRDM-2

Republika Słowacka, obok Republiki Czeskiej, od pewnego czasu jest wymieniana jako państwo, które zgłosiło gotowość do przeprowadzenia remontów wozów bojowych i pojazdów wojskowych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Pierwsze zestawy Jak z Jelcza dostarczone wojsku

Polska Grupa Zbrojeniowa i spółka Jelcz poinformowały o przekazaniu pierwszej partii sprzętu w ramach kontraktu na dostawę zestawów do transportu czołgów i ciężkiego sprzętu gąsienicowego o kryptonimie Jak.

Słowacja przekazała system przeciwlotniczy S-300PMU Ukrainie

Przedstawiciele władz Republiki Słowackiej, premier Eduard Heger i minister obrony Jaroslav Nad, potwierdzili fakt przekazania Siłom Zbrojnym Ukrainy baterii (jednostki ogniowej) rakietowego systemu przeciwlotniczego S-300PMU.

Polskie granatniki w obronie Ukrainy

W ukraińskich sieciach społecznościowych pojawił się 12 marca film pokazujący szkolenie żołnierzy w użyciu jednorazowych granatników przeciwpancernych Komar. To kolejna broń polskiej konstrukcji i produkcji, która wspiera obronę Ukrainy w walce z rosyjską agresją.

Polskie Pioruny dowodzą skuteczności na Ukrainie

Od ponad tygodnia w mediach społecznościowych – ukraińskich i polskich – pojawiają się doniesienia dotyczące wysokiej skuteczności w walce z rosyjskimi środkami napadu powietrznego dostarczonych przez Polskę przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Piorun.

Słowacja wspomoże Siły Zbrojne Ukrainy i szybciej wycofa MiGi-29

Minister obrony Republiki Słowackiej Jaroslav Naď, Słowacja udzieli walczącej z rosyjską agresją Ukrainie pomoc materiałową, planuje także wycofanie z uzbrojenia sprzętu sowieckiej proweniencji we wsparcie eksploatacji którego zaangażowane są firmy z Federacji Rosyjskiej.

Brytyjskie uzbrojenie przeciwpancerne trafiło na Ukrainę

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej dostarczyło broń przeciwpancerną Siłom Zbrojnym Ukrainy. Transport uzbrojenia wysłanona pokładzie dwóch samolotów transportowych C-17 Globemaster.

Karabiny maszynowe MINIMI dla Sił Zbrojnych Republiki Czeskiej

Ministerstwo Obrony Republiki Czeskiej poinformowało 21 grudnia o zawarciu umowy ramowej z firmą CB SERVIS CENTRUM z Borka koło Czeskiego Krumlowa na dostawę karabinów i karabinków maszynowych rodziny FN Herstal MINIMI.

Pierwsze Kraby dla 14. dywizjonu artylerii samobieżnej

W Rzeszowie, w koszarach 21. batalionu dowodzenia 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, wchodzącej w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej z dowództwem w Siedlcach, odbyła się uroczystość przekazania sprzętu pierwszej baterii dywizjonowego modułu ogniowego (DMO) Regina 14. dywizjonowi artylerii samobieżnej z Jarosławia.

Zakończenie dostaw zestawów przeciwlotniczych Poprad

Polska Grupa Zbrojeniowa poinformowała, że w 19. Lubelskiej Brygadzie Zmechanizowanej odbyła się uroczystość przekazania Siłom Zbrojnym RP ostatnich dziewięciu samobieżnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych (SPZR) Poprad.