Patryk Keller

Używane SUV-y 4×4 za 50 tys. z pancernymi dieslami

Niesłabnącą popularnością wśród aut nowych i używanych cieszą się SUV-y. Z budżetem 50 tys. złotych możemy wybierać pomiędzy ciekawymi propozycjami zapewniającymi wysoki poziom wyposażenia i komfortu. Sprawdzamy, co oferuje rynek wtórny.

Te silniki benzynowe mogą zrujnować Twój budżet

Wbrew powszechnym opiniom, nie we wszystkich przypadkach silniki benzynowe są prostymi w budowie konstrukcjami, które nie sprawiają problemów i nie generują nadprogramowych kosztów użytkowania.

Te diesle przejadą pół miliona kilometrów. Takich już nie produkują

Mimo medialnej nagonki na silniki diesla, popularne ropniaki wciąż mają się doskonale. To trwałe konstrukcje, gwarantujące bezawaryjną eksploatację i rozsądne zużycie paliwa. Wśród pancernych jednostek znajdziemy silniki ze Szwecji, Niemiec, Włoch czy Francji, które z powodzeniem przejadą ponad 500 tysięcy km.

Przegląd rynku. Jakiego SUV-a wybrać za 150 tysięcy zł?

Moda na SUV-y nie słabnie. W zeszłym roku, średnia cena transakcyjna samochodów z metką premium przekroczyła historyczną granicę 220 tysięcy złotych. My obniżamy pułap i sprawdzamy rynkową ofertę za 150 tys. zł.

Volvo XC40 Recharge P8: Elektryczny kierunek Szwedów

Wielu producentów zakłada, że już za kilka lat samochody z konwencjonalnym napędem stracą rację bytu. Tym tropem podążają Szwedzi, którzy teraz wprowadzają do polskich salonów model z napędem elektrycznym.

Alfa Romeo Stelvio vs. Volvo XC60: Finezja kontra pragmatyzm

SUV-y to pożądane modele pośród aut premium. XC60 jest najpopularniejszym samochodem w swoim segmencie w Polsce. Znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszy się Stelvio, które przy okazji ma zupełnie odmienny charakter. Jak wypada w starciu z Volvo?

Nowe auta coraz droższe. Rok 2021 przyniesie kolejne podwyżki cen

Normy emisji spalin, inflacja, wyposażenie, systemy bezpieczeństwa i relacja polskiej waluty do euro. To tylko niektóre z czynników wpływających na ceny nowych samochodów. A te, jak już pokazały ostatnie lata, dość mocno zwyżkują. Czego możemy się spodziewać w 2021, a może teraz jest dobry moment na kupno auta z uwzględnieniem bieżącej wyprzedaży?

Hybryda czy hybryda plug-in? Czym się różnią, jak działają

Statystycznie pokonujemy o wiele mniej kilometrów niż nam się wydaje. Sprawdzamy jakie źródło napędu najbardziej sprawdza się w codziennej eksploatacji.

Wybieramy auto do firmy. Diesel czy hybryda?

Wybór odpowiedniej wersji silnikowej ma ogromny wpływ na cały okres eksploatacji auta. Podjęcie złej decyzji pociągnie za sobą chociażby wyższe koszty użytkowania. Warto przeanalizować mocne i słabe strony aut będących w naszym zasięgu. Nie należy też bagatelizować kwestii finansowania.

Lexus CT 200h – Premium w rozmiarze kompaktowym

Świat motoryzacyjny stanął trochę na głowie i zaczął lekko spychać z piedestału klasyczne segmenty. SUV-y usuwają w cień minivany i limuzyny. Nie są jednak w stanie zagrozić pozycji kompaktów, zwłaszcza tych z metką premium. Auto z segmentu C czują się jak ryba w wodzie przemierzając nie tylko miejskie arterie, lecz również szybkie odcinki autostradowe. Próbowaliście takiej potrawy z domieszką luksusu?