Nelly Kamińska

Polskie stacje narciarskie: Nie wyobrażamy sobie zamknięcia stoków

Sezon narciarski za pasem, a my nadal nie wiemy, na jakich zasadach będziemy mogli działać - alarmują Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne.

Specjalista od finansów wchodzi na rynek rezerwacji noclegów

Użytkownicy aplikacji Revolut będą mogli korzystać z nowej funkcji do rezerwowania noclegów pod nazwą Stays.

Cypr: Polska w kategorii czerwonej. Niezaszczepieni będą się testować dwa razy

W najbliższy czwartek Polska spadnie z kategorii pomarańczowej do czerwonej. Osoby niezaszczepione i niemające zaświadczenia o przechorowaniu covidu-19 będą musiały zrobić przed wjazdem dwa testy PCR.

Do Dubaju już tylko z jednym testem PCR

Przepustką do Dubaju jest już tylko jeden test PCR - wykonany przed podróżą. Obowiązek zrobienia drugiego testu po przylocie został właśnie zniesiony.

Wrocław zyska zimowe połączenie z Lanzarote

W grudniu wrocławska siatka Wizz Aira wzbogaci się o cotygodniowe połączenie z Lanzarote.

PIT zacieśnia współpracę z PPL. Pojedzie obejrzeć lotnisko w Radomiu

Turystyka i lotnictwo to branże najmocniej poszkodowane przez pandemię, dlatego Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” i Polska Izba Turystyki łączą siły, by jednym głosem mówić o potrzebach rynku i sposobach jego odbudowy.

Hotelarze: Boimy się wzrostu kosztów i odpływu kadry

Najważniejsze problemy, z którymi hotelarze będą borykać się w najbliższych latach, to wzrost kosztów i brak pracowników - wynika z najnowszej ankiety przeprowadzonej przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego.

Cypr przenosi Polskę do kategorii pomarańczowej. Wracają testy dla niezaszczepionych

We czwartek, 21 października, Cypr zmieni kategorię Polski z zielonej na pomarańczową. Oznacza to, że osoby niezaszczepione i niemające zaświadczenia o przechorowaniu covidu-19, przed wjazdem będą musiały zrobić test PCR.

Wrocław zwiększa zimową siatkę połączeń. 39 międzynarodowych rejsów tygodniowo

W sezonie zimowym przewoźnicy sieciowi rozbudowują siatkę połączeń z Wrocławia - do nawet 10 dziennie. Łącznie w rozkładzie znajdzie się 39 rejsów tygodniowo na trasach międzynarodowych i 29 do stolicy Polski.

Bali już otwarta, ale turyści zostali w domu

Wczoraj, po 18 miesiącach zamknięcia, Bali znów zaczęła wpuszczać samoloty z zagranicy. Na wyspę mogą przylecieć obywatele 19 krajów, w tym Polski. Mimo to na lotnisko w Denpasar nie zawitał ani jeden międzynarodowy rejs.