Nelly Kamińska

Warszawa walczy o tytuł najlepszego kierunku turystycznego. "Pomóżmy jej wygrać"

Warszawa jako jedyne miasto w Polsce została nominowana do ścisłego finału tegorocznej edycji konkursu European Best Destinations. Kto w nim zwycięży, decydują internauci w głosowaniu, które rozpoczęło się dzisiaj.

Lotnisko we Wrocławiu: Rok 2022 należał do tanich przewoźników. Wyjazdy krótsze, ale częstsze

Miniony rok wrocławskie lotnisko zalicza do udanych. Liczba podróżnych podwoiła się w porównaniu z poprzednim rokiem i mocno zbliżyła do rekordu z 2019 roku, a przewoźnicy chętnie uruchamiali nowe połączenia z Wrocławia.

Emirates znów polecą do Tokio-Hanedy. Najnowszym „Game Changerem”

Wiosną w ramach odbudowy japońskiej siatki połączeń linie lotnicze Emirates wznowią loty na lotnisko Tokio-Haneda.

Ferie z biurem podróży - ciepłe kraje, mniej all inclusive, więcej sportu i zwiedzania

Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Hiszpania to kierunki najczęściej wybierane przez klientów biur podróży wyjeżdżających na urlop między 16 stycznia a 28 lutego, czyli w czasie ferii zimowych - wynika ze statystyk Wakacje.pl.

Czy da się wypromować polską turystykę przez sport? Eksperci: Łatwo nie będzie

„Przez sport do serc turystów” - to hasło wywoławcze panelu dyskusyjnego, poświęconego promocji Polski i jej turystyki za granicą za pośrednictwem klubów sportowych. Projekt ma realizować Polska Organizacja Turystyczna, ale eksperci mają wątpliwości, czy to się uda.

Maciej Szpot: Stworzyliśmy polską szkołę organizowania wyjazdów narciarskich

Mamy 40 tysięcy ambasadorów, którzy mówią i świadczą o naszej jakości i to jest najlepszy marketing na świecie - mówi Maciej Szpot, założyciel biura podróży BFC, które w tym roku obchodzi 30-lecie działalności.

Lotnisko w Gdańsku ogłasza zimową siatkę. „To będzie bardzo gorąca zima”

63 regularne połączenia z 53 lotniskami w 17 krajach, realizowane przez siedem linii lotniczych, liczy zimowa siatka lotniska w Gdańsku. Znalazły się w niej ponadto loty czarterowe z biurami turystycznymi na Zanzibar, do Dominikany czy kurortów w Egipcie i Turcji.

Wkrótce biura paszportowe zamkną się na tydzień. Nie będą wydawać dokumentów

W drugim tygodniu listopada biura paszportowe w Polsce i za granicą nie będą wydawać paszportów ani przyjmować wniosków. Przerwa związana jest z uruchamianiem nowego systemu paszportowego, czyli Rejestru Dokumentów Paszportowych.

Wrzesień 2022 roku trzecim najlepszym miesiącem w historii lotniska w Modlinie

We wrześniu lotnisko obsłużyło prawie 317 tysięcy pasażerów i 2,2 tysiąca operacji lotniczych. To odpowiednio 129 procent i 132,8 procent wyników z września 2019 roku oraz 153,7 procent i 120,7 procent z września 2021 roku.

Ruszają V Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do konkursu twórców vlogów, którzy przedstawiają mniej znane zakątki i atrakcje Polski. Celem akcji jest promocja krajowej turystyki i zdrowego stylu życia.