Nelly Kamińska

„Podróżowanie to przygoda”. Czego boją się Polacy na wakacjach?

Polscy turyści najbardziej obawiają się, że wakacje zepsuje im zła pogoda lub kataklizm, taki jak pożar czy powódź. Boją się też utraty bagażu i oszustw - wynika z badania Revolut Travel Report.

Portugalia daje zielone światło swojemu „CPK”. Właśnie ogłosiła, gdzie powstanie

Portugalia zbuduje w gminie Alcochete, około 40 kilometrów od Lizbony, międzynarodowe lotnisko - ogłosił premier Luis Montenegro po wielu latach debat na temat lokalizacji nowego portu.

Niemieckie miasto światowym hitem na lato. Turystów kręcą piłka nożna i plaże

Monachium, Tokio i Tirana to najszybciej zyskujące na popularności kierunki turystyczne nadchodzącego lata - wynika raportu Mastercard Economics Institute.

Turcja bije kolejne rekordy w turystyce. „Najlepszy początek roku w historii”

W pierwszym kwartale Turcję odwiedziło ponad 7 milionów zagranicznych turystów, czyli o 13,4 procent więcej w porównaniu z okresem styczeń-marzec 2023 roku. Przychody z turystyki sięgnęły rekordowych 8,8 miliarda dolarów.

W Egipcie powstaje nowy projekt turystyczny. „Zwiększy atrakcyjność Szarm el-Szejk”

W Szarm el-Szejk powstanie kompleks kulturalno-religijny, który ma stać się jedną z głównych atrakcji turystycznych Synaju Południowego, a także pierwowzorem innych tego typu kompleksów, które powstaną w innych prowincjach kraju.

Turyści już planują wakacje 2025. Komu śpieszy się najbardziej i dokąd?

Choć tegoroczny letni sezon turystyczny jeszcze się na dobre nie zaczął, turyści już rezerwują loty na 2025 rok. Przodują w tym Brytyjczycy, a najpopularniejszym kierunkiem są Stany Zjednoczone.

Najwięksi lotniczy truciciele w Europie. Tani przewoźnik od lat okupuje podium

Dwie największe tanie linie lotnicze w Europie znacznie zwiększyły emisję dwutlenku węgla, przekraczając wyniki sprzed pandemii - wynika z raportu organizacji Transport & Environment.

Wycieczki do Polski dla Amerykanów. Oferuje je jedno z największych biur podróży

Pleasant Holidays proponuje Amerykanom między innymi zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku, warszawskiej Pragi, zabytków związanych z dziedzictwem chrześcijańskim i żydowskim.

Włoska firma radzi: City break po sezonie? Najtaniej jest w polskim mieście

Jak spędzić urlop na innym kontynencie, nie wydając na to fortuny? Najlepiej udać się w podróż poza sezonem. Ile konkretnie można wtedy zaoszczędzić, zbadała firma Radical Storage.

Wielkie inwestycje hotelowe w Hiszpanii. „Mogą zwiastować rekordowy rok”

Budowy i remonty hoteli w Hiszpanii, w tym na Wyspach Kanaryjskich, napędzane rosnącym popytem turystycznym, osiągnęły na początku 2024 roku rekordowy poziom - wynika z danych firmy analitycznej.