Nelly Kamińska

Liszki i Bielsko-Biała w konkursie na najlepszy film turystyczny. Można głosować

Do 20 października można głosować na najlepszy film turystyczny na świecie. W rywalizacji biorą udział dwa polskie spoty promocyjne - małopolskiej gminy Liszki i Bielska-Białej.

50 milionów na wycieczki szkolne. Rusza trzecia odsłona projektu „Poznaj Polskę”

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłasza trzeci nabór do projektu „Poznaj Polskę”. W jego ramach dofinansowuje wycieczki szkolne do miejsc związanych z polską historią, tradycją, kulturą i nauką.

Niemcy zapraszają biura podróży na szczyt turystyczny do Saksonii

Spotkanie przedstawicieli niemieckiej branży turystycznej i biur podróży z zagranicy ma być dodatkowym impulsem dla niemieckiej turystyki przyjazdowej po kryzysie pandemicznym.

Kraków nie będzie miał lokalnej organizacji turystycznej

Niepowodzeniem zakończyła się próba powołania w Krakowie lokalnej organizacji turystycznej. Branża turystyczna chciała ją mieć, ale projekt odrzuciła część miejskich radnych.

Skończyły się wakacje, ale nie wyjazdy. Polacy rezerwują noclegi na wrzesień

Tegoroczne wakacje dobiegają końca, ale sezon turystyczny trwa. Po bardzo dobrym sierpniu przed hotelarzami jeszcze pracowity wrzesień, bo rezerwacji wciąż przybywa. Obecnie jest ich o 40 procent więcej niż w zeszłym roku o tej porze - wynika z podsumowania wakacji platformy Noclegi.pl.

Najlepsza atrakcja turystyczna w Niemczech? Turyści już wybrali. Lista liczy 100 miejsc

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) jak co roku zorganizowała plebiscyt na najpopularniejszą atrakcję turystyczną w Niemczech. Ubiegłoroczny zwycięzca utrzymał swoją pozycję.

Lotnisko w Radomiu ogłasza pierwsze połączenia. To trzy europejskie stolice

Kopenhaga, Paryż i Rzym to pierwsze regularne kierunki w siatce radomskiego lotniska, które wystartują już w przyszłym roku. Obsługiwać je będą PLL LOT.

Niedrogi nocleg w stolicy dla dzieci? Warszawska Organizacja Turystyczna podpowiada

Warszawska Organizacja Turystyczna przygotowała listę obiektów noclegowych odpowiednich dla dzieci i młodzieży szkolnej. - Jesteśmy przekonani, że nasze propozycje zadowolą organizatorów wycieczek - mówi prezes WOT.

Emirates odświeżają flotę. Lifting przejdą kabiny w 120 samolotach

Linie lotnicze Emirates przystępują do największego projektu modernizacji floty, którego celem jest podwyższenie poziomu usług pokładowych. Po odświeżeniu i powrocie do służby 67 airbusów A380 liftingowi poddane zostaną 53 boeingi 777.

Północna Izba Gospodarcza: Turystyka nad Odrą umarła. Trzeba wesprzeć przedsiębiorców

Sytuacja przedsiębiorców prowadzących biznes nad Odrą jest dramatyczna - alarmuje Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie. Z powodu zatrucia rzeki liczba klientów wypożyczalni sprzętu sportowego czy gospodarstw agroturystycznych z dnia na dzień spadła niemal do zera.