Nelly Kamińska

Minister turystyki Egiptu: Padł miesięczny rekord w liczbie turystów

W kwietniu Egipt odwiedziło 1,35 miliona turystów, co jest najlepszym miesięcznym wynikiem w historii turystyki tego kraju.

Czerwcówka w dobrej cenie. „Najtańszy długi weekend w tym roku”

Zainteresowanie wyjazdami w długi czerwcowy weekend (8-11 czerwca) jest większe niż w zeszłym roku - donosi portal Travelist.pl. Wskazuje na to większa o 35 procent liczba transakcji. Popyt napędzają między innymi ceny, które są niższe niż na Wielkanoc czy majówkę.

ESky: Nasze pakiety "city break" i "wakacje" konkurencją dla oferty touroperatorów

W pierwszym kwartale tego roku sprzedaż pakietów dynamicznych łączących lot i nocleg wzrosła w Grupie eSky o 200 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Koniec pierwszej klasy w Qatar Airways? Dyrektor generalny: Nie widzę potrzeby

Dyrektor generalny Qatar Airways Akbar Al Baker zapowiedział, że w przyszłości jego linia lotnicza nie będzie oferować miejsc w pierwszej klasie.

Sztuczna inteligencja daje przewagę. Ale niewiele firm turystycznych z niej korzysta

Dzięki sztucznej inteligencji firmy turystyczne mogą znacząco zwiększyć swoje przychody. Tymczasem tylko kilka procent z nich wykorzystuje ją w swojej działalności - mówiła prezeska Qtravel.ai Agnieszka Kukałowicz podczas konferencji zorganizowanej przez naszą redakcję.

Emilia-Romania po powodzi: Nasza riwiera jest gotowa do przyjęcia turystów

W Emilii-Romanii od ponad tygodnia trwa sprzątanie po katastrofalnej powodzi. Władze regionu zapewniają, że najlepsza sytuacja jest na wybrzeżu Adriatyku - plaże są przygotowane do sezonu.

Podróże poza utartymi szlakami, kulinaria i wellness - to turystyczne trendy roku

Dokąd turyści chcą podróżować i jak? Co ich motywuje do podróżowania? Co chcą robić na wakacjach? Na te pytania odpowiada „Global Travel Trends Report 2023” przygotowany przez American Express Travel.

Flydubai dodaje do siatki trzecie polskie miasto

Poznań będzie trzecim polskim miastem, po Warszawie i Krakowie, z którego linia lotnicza flydubai latać będzie bezpośrednio do Dubaju.

Debata. Jaka polityka wobec turystyki po wyborach?

Jak pomóc polskiej turystyce, która boryka się ze skutkami wojny na Ukrainie? Czy lotnisko w Radomiu i Centralny Port Komunikacyjny to projekty uzasadnione ekonomicznie? Czy turystyka skorzystałaby na wprowadzeniu euro? - zapytaliśmy polityków szykujących się do startu w jesiennych wyborach.

ESky z rekordowym wynikiem finansowym. Europa Środkowo-Wschodnia motorem rozwoju

W 2022 roku Grupa eSky, właściciel platformy do organizacji podróży, zanotowała rekordowe wyniki finansowe. Zysk EBITDA był większy o niemal połowę, a sprzedaż o 78 procent względem 2021 roku. Wzrosła też liczba klientów - do 3,1 miliona z 2,2 miliona w 2021 roku.