fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bartosz Klimas

Lubi sport i jego historię

Sport

Razem w smoczej łodzi

Państwa koreańskie dyskutują o zjednoczonej reprezentacji olimpijskiej na 2020 rok. Kolejnym krokiem miałaby być wspólna organizacja igrzysk.

Plus Minus

Tatarzy na zawsze polscy

Szacuje się, że w 1938 r. w Rzeczypospolitej mieszkało sześć tysięcy Tatarów. W roku 2011 tatarskość deklarowało już tylko niespełna dwa tysiące osób. Wiele z nich mieszka w...

Sport

Zimna kalkulacja

Proces wyboru gospodarza zimowych igrzysk 2026 wchodzi w decydującą fazę. Nie wiadomo tylko, czy ktokolwiek z obecnych kandydatów zostanie w grze do końca.

Tenis

Do dwóch finałów sztuka

Argentyńczyk Guido Andreozzi zwyciężył w turnieju PEKAO Szczecin Open. W finale wygrał z Hiszpanem Alejandro Davidovichem-Fokiną.

Widziane z regionu

Nowe prawo, stare problemy

Wprowadzenie uchwały krajobrazowej w mieście lub gminie to milowy krok w stronę uporządkowania reklamowego bałaganu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie ostatni.

Tenis

Pisane rakietą i piórem

Meczów tenisa w literaturze nie rozgrywa się wiele, może dlatego ich odnajdywanie stanowi dla czytającego kibica taką przyjemność. Zapraszamy.

Widziane z regionu

Czasy gwarków, pary i stali

Miło się zwiedza pałace i dwory. Ale aby jedni mogli wystawić okazałe siedziby, inni – a tych była większość – musieli zabrać się do roboty w fabrykach. Przedstawiamy krótki...

Obyczaje

Z szalikiem przez świat

Wielkie wydarzenia sportowe, mistrzostwa, igrzyska przedstawiane są jako źródło zysku dla lokalnej gospodarki, w tym dla branży turystycznej. Ale czy na pewno tak jest?

Widziane z regionu

Języki nieobce

Sejm pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym. Zakłada on uznanie etnolektu wilamowskiego (wymysiöeryś) za...

Widziane z regionu

Port do przyszłości

W Europie nie brakuje nadwodnych i nawodnych miast. Wiele z nich od dawna wykorzystuje ten potencjał nie tylko biznesowo, ale i społecznie, inne dopiero się tego uczą.

Sport

Rosyjski doping wart statuetki

Bohater nagrodzonego Oscarem dokumentu „Ikar" Bryana Fogla oficjalnie zajmował się walką z dopingiem, ale w rzeczywistości chronił rosyjskich sportowców przed odpowiedzialnością.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA