fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bartosz Klimas

Lubi sport i jego historię

Tenis

Lato smutniejsze niż dawniej

Całkiem niedawno był czas, gdy wiosną i latem oglądaliśmy w Polsce wielkie gwiazdy. Dziś w naszym kraju nie ma żadnego turnieju WTA i ATP Tour.

Widziane z regionu

Spacerem do parku

Skandynawskie miasta, takie  jak Oslo, dbają  o jakość życia mieszkańców także poprzez przykładanie dużej wagi do jakości terenów zielonych.

Oslo jest w tym roku Zieloną Stolicą Europy, czyli laureatem nagrody przyznawanej od dziesięciu lat przez Komisję Europejską. Warto zobaczyć, jak do terenów zielonych w mieście...

Widziane z regionu

PRL – niewygodne dziedzictwo

Połączenie nowohuckiego Muzeum PRL-u (w budowie) z Muzeum Krakowa (d. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa) oznacza, że okres Polski Ludowej musi poczekać na swój kawałek muzealnej...

Sport

Razem w smoczej łodzi

Kibice z Korei Północnej podczas igrzysk w Pjongczangu

Państwa koreańskie dyskutują o zjednoczonej reprezentacji olimpijskiej na 2020 rok. Kolejnym krokiem miałaby być wspólna organizacja igrzysk.

Plus Minus

Tatarzy na zawsze polscy

Kurban Bajram, czyli Święta Ofiarowania to jedna z dwóch najważniejszych muzułmańskich uroczystości religijnych. Na zdjęciu obchody święta w meczecie w Kruszynianach

Szacuje się, że w 1938 r. w Rzeczypospolitej mieszkało sześć tysięcy Tatarów. W roku 2011 tatarskość deklarowało już tylko niespełna dwa tysiące osób. Wiele z nich mieszka w...

Sport

Zimna kalkulacja

Proces wyboru gospodarza zimowych igrzysk 2026 wchodzi w decydującą fazę. Nie wiadomo tylko, czy ktokolwiek z obecnych kandydatów zostanie w grze do końca.

Tenis

Do dwóch finałów sztuka

Argentyńczyk Guido Andreozzi zwyciężył w turnieju PEKAO Szczecin Open. W finale wygrał z Hiszpanem Alejandro Davidovichem-Fokiną.

Widziane z regionu

Nowe prawo, stare problemy

Nowe przepisy pozwalają  wreszcie uporządkować przestrzeń publiczną.

Wprowadzenie uchwały krajobrazowej w mieście lub gminie to milowy krok w stronę uporządkowania reklamowego bałaganu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie ostatni.

Tenis

Pisane rakietą i piórem

Stanisław Dygat grywał w tenisa, podobno nawet z Witoldem Gombrowiczem

Meczów tenisa w literaturze nie rozgrywa się wiele, może dlatego ich odnajdywanie stanowi dla czytającego kibica taką przyjemność. Zapraszamy.

Widziane z regionu

Czasy gwarków, pary i stali

Kopalnia soli w Wieliczce – kaplica świętej Kingi.

Miło się zwiedza pałace i dwory. Ale aby jedni mogli wystawić okazałe siedziby, inni – a tych była większość – musieli zabrać się do roboty w fabrykach. Przedstawiamy krótki...

Obyczaje

Z szalikiem przez świat

Wielkie wydarzenia sportowe, mistrzostwa, igrzyska przedstawiane są jako źródło zysku dla lokalnej gospodarki, w tym dla branży turystycznej. Ale czy na pewno tak jest?

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA