Bartosz Klimas

Lubi sport i jego historię

Sport

Zimna kalkulacja

Proces wyboru gospodarza zimowych igrzysk 2026 wchodzi w decydującą fazę. Nie wiadomo tylko, czy ktokolwiek z obecnych kandydatów zostanie w grze do końca.

Tenis

Do dwóch finałów sztuka

Argentyńczyk Guido Andreozzi zwyciężył w turnieju PEKAO Szczecin Open. W finale wygrał z Hiszpanem Alejandro Davidovichem-Fokiną.

Widziane z regionu

Nowe prawo, stare problemy

Wprowadzenie uchwały krajobrazowej w mieście lub gminie to milowy krok w stronę uporządkowania reklamowego bałaganu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie ostatni.

Tenis

Pisane rakietą i piórem

Meczów tenisa w literaturze nie rozgrywa się wiele, może dlatego ich odnajdywanie stanowi dla czytającego kibica taką przyjemność. Zapraszamy.

Widziane z regionu

Czasy gwarków, pary i stali

Miło się zwiedza pałace i dwory. Ale aby jedni mogli wystawić okazałe siedziby, inni – a tych była większość – musieli zabrać się do roboty w fabrykach. Przedstawiamy krótki...

Obyczaje

Z szalikiem przez świat

Wielkie wydarzenia sportowe, mistrzostwa, igrzyska przedstawiane są jako źródło zysku dla lokalnej gospodarki, w tym dla branży turystycznej. Ale czy na pewno tak jest?

Widziane z regionu

Języki nieobce

Sejm pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym. Zakłada on uznanie etnolektu wilamowskiego (wymysiöeryś) za...

Widziane z regionu

Port do przyszłości

W Europie nie brakuje nadwodnych i nawodnych miast. Wiele z nich od dawna wykorzystuje ten potencjał nie tylko biznesowo, ale i społecznie, inne dopiero się tego uczą.

Sport

Rosyjski doping wart statuetki

Bohater nagrodzonego Oscarem dokumentu „Ikar" Bryana Fogla oficjalnie zajmował się walką z dopingiem, ale w rzeczywistości chronił rosyjskich sportowców przed odpowiedzialnością.

Życie Regionów

Biblioteka na peronie pierwszym

Dworce to już nie tylko węzły komunikacyjne, ale i centra kulturalne, edukacyjne, rozrywkowe. Samorządy coraz częściej przejmują nieczynne obiekty lub współpracują z koleją na...

Mazowsze

Biznes kosztem sentymentu

To skomplikowana inwestycja, całość wymagała ścisłej kontroli konserwatora zabytków – mówi Paweł Schmidt-Przeździecki, prezes spółki kontrolującej jedną trzecią udziałów w...

Mazowsze

Pięć gwiazdek plus

Otwarcie odnowionego Hotelu Europejskiego zapowiedziano na najbliższe miesiące, a uroczystą galę – na połowę roku.

Podkarpacie

Stalowa wola narodu

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli dostanie 15 mln złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na stworzenie Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Małopolska

Krakowski ogród zimowy

Lawina, igloo, tor saneczkowy, skocznia narciarska... Dla gości krakowskiego Muzeum Inżynierii Miejskiej przygotowano śnieżno-lodowe atrakcje.

Małopolska

Cztery lata ze stu

W ostatnich latach w Krakowie pojawiło się blisko sto wielofunkcyjnych boisk. Powstać ma kryty 50-metrowy basen. Kończy się budowa Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum...

Śląsk

Turystyka wielkopiecowa

Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej przymierza się do przejęcia wielkiego pieca hutniczego – ostatniego takiego urządzenia w regionie.

Łódzkie

Niech pierwsi rzucą kamieniem

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, wiosną polscy curlerzy zagrają wreszcie na lodzie z prawdziwego zdarzenia. W Łodzi powstaje hala curlingowa – pierwszy obiekt w kraju przeznaczony...

Example Alt
eWydanie