Aleksandra Bełdowicz

Prezes Banku Światowego oskarżony o podważanie zmian klimatu

Prezes Banku Światowego David Malpass stwierdził, że nie wie, czy emisje gazów cieplarnianych wpływają na ocieplanie się planety.

Ekologiczny pogrzeb. Kolejny stan w USA legalizuje „kompostowanie" ludzi

Kalifornia to piąty po Waszyngtonie, Kolorado, Oregonie i Vermont stan, który dopuszcza taką formę pochówku. Jej legalizację rozważa również Nowy Jork.

Dania pierwsza na świecie deklaruje pomoc cierpiącym w wyniku zmian klimatu

Dania stała się pierwszym krajem na świecie, który zadeklarował pomoc finansową dla krajów najbardziej dotkniętych konsekwencjami kryzysu klimatycznego.

Kryzys klimatyczny zagraża miejskim drzewom

Według badania ponad 1000 gatunków rosnących w miastach drzew, takich jak dęby, klony, topole, wiązy, sosny i kasztany, są zagrożone przez ocieplający się klimat.

Szwajcaria zagłosuje w sprawie zakazu hodowli przemysłowej

Inicjatorami propozycji legislacyjnej są organizacje prozwierzęce, wzywające do wprowadzenia zakazu intensywnej hodowli do szwajcarskiej konstytucji oraz ochrony godności zwierząt gospodarskich.

Wielki wyścig mocarstw w zielonej energetyce

USA i Chiny mają ogromne ambicje i możliwości w zakresie działania na rzecz walki z kryzysem klimatycznym. Jednak ostatnio ich współpraca na tym polu została zawieszona.

Zwierzęta, które nie przejmują się zmianami klimatu

Naukowcy z Uniwersytetu Południowej Danii ustalili, jakie cechy zwierząt umożliwią im przetrwanie w ekstremalnych warunkach pogodowych.

WMO: aby osiągnąć cel 1,5°C, musimy siedmiokrotnie zwiększyć ambicje klimatyczne

Nowy raport Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) i innych organizacji ostrzega, że choć krajowe deklaracje klimatyczne wskazują na postęp w redukcji emisji gazów cieplarnianych, to wciąż są niewystarczające.

48 mln ludzi cierpi z powodu dotkliwego głodu. Najbardziej poszkodowani

Jak wynika z raportu Oxfam, w 10 krajach, najsilniej dotkniętych konsekwencjami zmian klimatu, w ciągu ostatnich 6 lat liczba osób cierpiących z powodu dotkliwego głodu wzrosła o 123 proc.

Europarlamentarzyści stanęli po stronie lasów

Posłowie Parlamentu Europejskiego zagłosowali za projektem ustawy zakazującej sprzedaży produktów rolnych związanych z wylesianiem.