Aleksandra Beldowicz

Niektóre kraje usiłowały wpłynąć na przełomowy dokument klimatyczny

Wyciek dokumentów wykazał, jak kraje lobbują przeciwko wprowadzeniu zmian koniecznych do powstrzymania dalszego ocieplania się klimatu.

Amerykański wywiad: globalne ocieplenie zagraża bezpieczeństwu USA

Pierwszy raport dotyczący zmian klimatu przygotowany przez amerykański wywiad ostrzega przed zagrożeniem, jakie stanowią dla bezpieczeństwa narodowego.

Zrównoważone paliwo z gorczycy zastąpi ropę naftową?

Według naukowców z Uniwersytetu Georgii paliwo lotnicze wytwarzane z gorczycy etiopskiej może zmniejszyć emisje dwutlenku węgla nawet o 68 proc.

570 mln ludzi żyje na obszarach zagrożonych zalaniem

Według raportu „Lancet Countdown on Health and Climate Change” istniejące już nierówności zdrowotne i społeczne pogłębiają się przez zmiany klimatu.

Europosłowie poparli strategię „Od pola do stołu”

Strategia, będąca częścią Europejskiego Zielonego Ładu, ma umożliwić przejście na produkcję żywności bardziej przyjazną dla środowiska oraz zwierząt.

NASA opracowała nowy plan działań na rzecz klimatu dla Bidena

NASA wraz z 22 innymi agencjami federalnymi opublikowała plan działań klimatycznych, m.in. przystosowania się do zmian niemożliwych do uniknięcia.

Zmiana klimatu winą człowieka, potwierdza 99,9 proc. badań

Nowe badanie opublikowane w Environmental Reaearch Letters potwierdza, że wpływ człowieka na klimat jest główną przyczyną globalnego ocieplenia.

Kobiety chętniej niż mężczyźni walczą o klimat

Jak wynika z analizy opublikowanej przez Women’s Forum, kobiety są bardziej zmotywowane, by poprzez zmianę własnych nawyków walczyć ze zmianą klimatu.

Dziwne ceny w marketach. Australijczycy płacą „wegański podatek”?

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez grupę Choice, wyższe ceny produktów roślinnych w australijskich marketach nie zawsze są uzasadnione.

Przełomowa rezolucja ONZ: czyste środowisko jest prawem człowieka

Przełomową rezolucję 48/13 przegłosowano 43 głosami, wśród krajów wstrzymujących się od głosy znalazły się Chiny, Indie, Japonia oraz Rosja.