Aleksandra Bełdowicz

Kontrowersyjny projekt. Wodna autostrada jak Rospuda

Kontrowersyjny projekt stopnia Siarzewo, którego realizacja będzie miała fatalny wpływ na obszary Natura 2000, ma kosztować 7,5 mld złotych. To część planowanej międzynarodowej drogi wodnej.

Wakacje przyjazne dla portfela. Te kraje odwiedzimy najtaniej od lat

Tegoroczne wakacje mogą stanowić finansowe wyzwanie dla Polaków, którzy zdecydują się na spędzenie urlopu za granicą. Planując urlop przyjazny dla portfela, warto wziąć pod uwagę kondycję waluty kraju, który zamierzamy odwiedzić.

Czysta energia wiedzie prym

Globalne inwestycje w czystą energię mogą w tym roku po raz pierwszy przewyższyć wartość inwestycji w paliwa kopalne.

ONZ bierze się za zanieczyszczenie plastikiem

Organizacja uważa, że walka z plastikiem jest jednym z największych wyzwań klimatycznych, ale zmiany, które należy wdrożyć, są niedrogie, a przy tym praktyczne.

Fotowoltaika podbija świat, ale wciąż wymaga udoskonalenia

Poza ogromnym potencjałem, energia słoneczna niesie za sobą szereg wyzwań, którym należy sprostać, aby w pełni go wykorzystać.

Polska i Niemcy najbardziej trują elektrowniami węglowymi

Elektrownie węglowe generowały w ubiegłym roku ponad 60 proc. emisji z sektora elektroenergetycznego w EU-ETS, a Polska wraz z Niemcami odpowiadały za dwie trzecie.

Emisje metanu regulowane jedynie w niewielkim stopniu

Mimo, że metan odpowiada za co najmniej 25 proc. ocieplania się klimatu, regulowana jest jedynie symboliczna część jego emisji. Naukowcy ustalili również, że regulacje te często są niewystarczająco rygorystyczne.

Obliczyli, ile giganci naftowi powinni zapłacić za klimatyczne szkody

Zgodnie z nowym badaniem, zmiany klimatyczne powodowane przez emisje gazów cieplarnianych doprowadzą do strat setek miliardów dolarów PKB. Naukowcy obliczyli, ile najwięksi zanieczyszczający na świecie powinni zapłacić za szkody powstałe w wyniku ich działalności.

Kolejna słynna fontanna zabarwiona na czarno. „Nasz kraj umiera”

Członkowie włoskiej grupy klimatycznej Ultima Generazione chcieli zwrócić uwagę na związek między wspieraniem paliw kopalnych a konsekwencjami klimatycznymi, takimi jak powódź w północnej części Włoch.