Ewa Bednarz

Kredyt hipoteczny. Co się stanie z ratami, gdy stopy wzrosną 1,2 i 3 p.p.

Wzrost stóp procentowych to niejedyne ryzyko. Istotne są ruchy cen nieruchomości i aktualna wartość zabezpieczenia kredytu.

W co inwestować. Konopie i marihuana rozpalają nadzieje

Konopie wciąż kojarzone są z używką, choć ostatnio znacznie więcej mówi się o ich walorach leczniczych. Bierzemy pod lupę potencjał inwestycyjny branży.

Banki wzbogacają aplikacje bankowe, klienci narzekają

Aplikacje bankowe na smartfony mają coraz więcej możliwości, ale wciąż nie zaspokajają wszystkich oczekiwań ich użytkowników.

Od ETF-ów nie ma odwrotu. Są na fali wznoszącej, ale nie w Polsce

Rynek ETF-ów ma dobre perspektywy, a w najbliższych latach najszybciej rozwijającą się grupą będą fundusze odpowiedzialnego inwestowania, do których w Stanach Zjednoczonych już każdego miesiąca płyną miliardy dolarów.

Co potrafią smartfonowe aplikacje. Bankowość mobilna 2021

Kuszenie promocjami i premiami za otwarcie konta już nie wystarczy. Coraz więcej osób wybiera bank po sprawdzeniu możliwości bankowych aplikacji. Podgląd salda, przelewy i możliwość płatności to zdecydowanie za mało. Oczekiwania rosną.

Gdy dług w karcie zaboli, ratunkiem raty

Kupowanie na raty jest coraz łatwiejsze. Umożliwiają to banki, fintechy i rosnąca liczba sklepów współpracujących z wydawcami kart płatniczych.

Karta kredytowa. Jak rozsądnie zaplanować spłatę zadłużenia

Większość dużych banków oferuje rozłożenie zadłużenia na karcie kredytowej na równe raty. Ale to niejedyna opcja.

Zakupy teraz, płatność później

Rezygnujemy z kart kredytowych. Stosowany w nich mechanizm płatności odroczonych wyrasta więc na odrębną usługę. Prześwietlamy ofertę rynku.

Płatność kartą kredytową odchodzi do lamusa. Furorę robi BNPL

Furorę za oceanem zaczynają robić płatności odroczone. W Polsce rynek dopiero zaczyna raczkować i to głównie w ramach zakupów internetowych. Prześwietlamy obecną ofertę.

Gdy nie starcza gotówki na własne M

Kredyty hipoteczne są zaciągane na coraz wyższe kwoty. Sprzyjają temu niskie stopy procentowe i łagodniejsza polityka kredytowa banków.