Andrzej Kwaśniewski

Legenda narciarstwa Lindsey Vonn o sekretach umysłu zwycięzcy. "To wielka sprzeczność"

Lindsey Vonn, uważana za jedną z najlepszych narciarek alpejskich w historii tej dyscypliny, twierdzi, że w osiąganiu sukcesów pomogło jej wprowadzenie umysłu w "odpowiedni stan". Po zakończeniu sportowej kariery zmagała się jednak z depresją.

Księżna Kate pojawi się na Wimbledonie? Trwają ustalenia

Czy księżna Kate pojawi się w tym roku na Wimbledonie? To pytanie od dłuższego czasu zadają sobie fani tenisa i brytyjskiej rodziny królewskiej. Jak dotąd Catherine gościła na kortach regularnie, i osobiście wręczała trofeum zwycięzcom turnieju.

Prawodawcy idą na wojnę z pigułką gwałtu. Nowe przepisy rozwiążą problem?

W Kalifornii właśnie wprowadzono prawo, które nakłada na bary obowiązek oferowania klientom testów na obecność tzw. narkotyków gwałtu w napojach. W Polsce na razie nie mówi się o takich rozwiązaniach, ale problem z pewnością istnieje. Warto o nim mówić szczególnie w wakacje.

Kolejna nagroda dla Kasi Smutniak. "To, co robię, może zmienić świat"

Kasia Smutniak otrzymała prestiżową włoską nagrodę im. Valentiny Pedicini dla najlepszego filmu dokumentalnego roku za swój debiutancki obraz "Mur". "Muszę wierzyć, że to, co robię, może zmienić świat" – mówiła na spotkaniu z publicznością polska aktorka i reżyserka.

Arundhati Roy - laureatka ważnej nagrody literackiej oskarżona o terroryzm

Indyjska pisarka Arundhati Roy została tegoroczną laureatka nagrody PEN Pinter Prize, wręczanej pisarzom o "niezachwianym" spojrzeniu na świat. Informacja o nagrodzie pojawiła się w zaledwie kilka tygodni po tym, jak najwyższe władze w Delhi zatwierdziły dochodzenie przeciwko pisarce na mocy ustawy antyterrorystycznej.

Picie alkoholu w samolocie groźne dla zdrowia - szczególnie, jeśli zamierza się spać

Spożywanie alkoholu i sen podczas lotu w połączeniu z warunkami panującymi na pokładzie samolotu stanowi poważne obciążenie dla układu sercowego. Na problemy narażone są nie tylko osoby z chorobami serca lub płuc, ale też ludzie młodzi i zdrowi.

Za gruba do roli Kate. Przykre wyznanie gwiazdy "The Crown" Meg Bellamy

Meg Bellamy, która wcieliła się w postać młodej Kate Middleton w dramacie "The Crown", przyznała, że spotkała się z wieloma nieprzyjemnymi komentarzami ze strony internautów, którzy komentowali jej wygląd. "Oto, co znaczy być kobietą w tej branży" – powiedziała Bellamy.

7-latka zagryziona przez psy. Behawiorystka wskazuje winnych tragedii

Do tragedii doszło wczoraj w gminie Barczewo pod Olsztynem. 7-letnia dziewczynka została zagryziona prawdopodobnie po tym, jak weszła do kojca dla zwierząt na posesji, na której znajdowała się hodowla, i wypuściła psy. Eksperci próbują odpowiedzieć na pytanie, kto ponosi winę za to zdarzenie.

Duża część młodzieży uważa, że poradzi sobie bez studiów. "Kariera nie jest wartością"

Ponad połowa młodych Amerykanów uważa, że zawodowo wystarczy im dyplom szkoły średniej i doświadczenie. Zamiast na studia, idą więc do dobrze płatnej pracy fizycznej. - Trudno im się dziwić - komentuje Zuzanna Butryn, psycholożka i psychoterapeutka.

Wystawa poświęcona Naomi Campbell. "Jedna z najbardziej wpływowych postaci we współczesnej kulturze"

Kiedy największe muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego w Londynie dedykuje całą wystawę jednej osobie, na dodatek żyjącej, osoba ta musi być wyjątkowa. Takiego zaszczytu dostąpiła właśnie jedna z najsłynniejszych modelek świata, Naomi Campbell.