Kamil Bryłowski

dziennikarz

Szwajcaria po 30 latach zmienia promocyjne logo. Czym zastąpiła szarotkę?

Nazwa kraju z wrysowaną flagą Szwajcarii to nowa koncepcja wizualna kraju, jako kierunku turystycznego. Inicjatorzy projektu wyjaśniają, że nie chodzi tylko o zmianę logo, ale o nowoczesną identyfikację marketingową.

Rejsy statkami wycieczkowymi już nie tak ekologiczne. Armatorzy cofają obietnice

W 2021 roku Aida i TUI Cruises poinformowali opinię publiczną, że ich celem jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 roku. Teraz okazuje się jednak, że mieli za duże ambicje – deklaracje już nieaktualne.

Niemcy: Tniemy wydatki na promocję turystyczną. Musimy oszczędzać

Z obecnych 30 do 20,1 miliona euro spaść może w przyszłym roku budżet Niemieckiej Centrali Turystyki. Przede wszystkim ograniczone mają być wydatki na promocję za granicą. Branża turystyczna protestuje.

Europa odzyskuje turystyczną moc przyciągania. Magnesem igrzyska i piłka nożna

Pierwsze miesiące tego roku przyniosły Europie, jako kierunkowi turystycznemu, silne ożywienie. Przyjechało z zagranicy o 7,2 procent więcej podróżnych niż w 2019 roku. Mocniej rósł ruch na południu kontynentu niż na północy. Widać więcej gości ze Stanów Zjednoczonych i Chin.

Turyści w kwestiach klimatycznych są jak schizofrenicy

Powodzie, upały i pożary to jedne z najdotkliwszych skutków zmian klimatycznych. Czy te zdarzenia wpłyną na zachowanie niemieckich podróżnych? Ekspert do spraw turystyki Jürgen Schmude uważa, że nie, bo Niemcy na wakacjach nie chcą myśleć o ekologii.

„Zrób to dla siebie” - sieć hoteli promuje zrównoważony urlop

Siedem filmów, siedmiu bohaterów, siedem pomysłów na niezapomniany urlop - tak sieć hoteli Iberostar zachęca do spędzenia urlopu w jednym ze swoich obiektów. Zarazem w niecodzienny sposób zwraca uwagę na kwestię zrównoważonego rozwoju.

Brytyjska branża turystyczna: Brakuje pracowników i zrównoważonej gospodarki

Wsparcie zrównoważonego rozwoju w turystyce, nacisk na kształcenie nowych pracowników i stworzenie lepszego środowiska biznesowego dla przedsiębiorców - to główne elementy manifestu brytyjskiej branży pod adresem kolejnego rządu.

Wakacje z biurem podróży. Grecja i Hiszpania tańsze niż Bułgaria i Turcja

Już nie Turcja ani nie Bułgaria są tego lata najtańszymi kierunkami w ofercie brytyjskich touroperatorów. Ich miejsce zajęły mniej popularne wyspy greckie, dobre ceny można znaleźć też w lądowej części Hiszpanii, na Wybrzeżu Amalfi we Włoszech i na Teneryfie.

Turyści wrócą do katedry Notre Dame. Jest termin ponownego otwarcia po pożarze

Dokładnie pięć lat od wybuchu pożaru w paryskiej katedrze Notre Dame zakończono pierwszy etap prac renowacyjnych. Miasto wyznaczyło datę jej ponownego otwarcia dla turystów – 8 grudnia.

Hiszpania: Zapytamy mieszkańców, co myślą o turystach

Rząd Hiszpanii przeprowadzi ankietę wśród mieszkańców Majorki, w której zapyta o wpływ turystyki masowej na ich życie.