Anita Czupryn

Alina Mleczko: Rynek muzyczny zdominowany jest przez mężczyzn. Jeśli przez chwilę się zawaham, zginę jako artystka

Jako pierwsza kobieta w klasie saksofonu Akademii Muzycznej w Warszawie przełamywała bariery i stawiała czoła wyzwaniom. O trudnościach w drodze na szczyt i tym, z czego nigdy nie warto rezygnować - mówi Alina Mleczko, wybitna polska saksofonistka.

Prof. Janina Stępińska o pracy na intensywnej terapii: W tym zawodzie trzeba lubić ludzi

O tym, jak nowoczesne technologie i genetyka zmieniają podejście do leczenia, a także dlaczego pokora i nieustanna edukacja powinna cechować każdego lekarza – mówi profesor Janina Stępińska, dyrektorka Narodowego Instytutu Kardiologii.

Agnieszka Trzeszkowska-Bereza: Żaden wydawca nie potrafi przewidzieć, który tytuł odniesie sukces

W ciągu zaledwie dwóch lat od powstania Wydawnictwo Mięta stało się rozpoznawalnym graczem na rynku książki. O wyzwaniach, konsekwencji, intuicji i boksowaniu się z trudnościami mówi współwłaścicielka firmy.

Magdalena Schejbal zadebiutowała w Pytaniu na Śniadanie. "Weszłam do TVP pierwszy raz po 8 latach"

Od lat występuje na teatralnych scenach i pojawia się na ekranach kin. Teraz debiutuje w nowej roli. Magdalena Schejbal dołączyła do zespołu programu „Pytanie na śniadanie”, w którym poprowadzi cykl „Pokochaj mnie” poświęcony adopcji zwierząt. Co mówi o swojej nowej roli?

"Ciężkość w sercu". Jednopłciowa para o życiu w Polsce - najbardziej homofobicznym kraju Europy

Polska po raz kolejny została uznana za najbardziej homofobiczny kraj Unii Europejskiej według najnowszego rankingu ILGA-Europe „Rainbow Map”. To smutne wyróżnienie budzi różnorodne emocje wśród osób LGBT+, które codziennie muszą stawiać czoła nieprzyjaznej rzeczywistości.

AI szybciej zabierze pracę kobietom niż mężczyznom? Ekspertka prognozuje

O wyzwaniach, jakie niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji, unikalnych szansach, jakie otwierają się przed kobietami i nowej erze równości na rynku pracy mówi Jowita Michalska, prezeska Digital University, cyfrowa ambasadorka Unii Europejskiej.

Dyrektor generalna UNICEF Polska o work-life balance: Ja żyję pracą

- Znam wiele osób, które potrafią o 17.00 zamknąć wszystko, wyłączyć służbowy laptop, telefon i całkowicie się od pracy odciąć. Absolutnie tego nie krytykuję – mówi Renata Bem.

Katarzyna Kuczyńska-Budka – prezydentka Gliwic. Dla miasta poświęciłaby karierę męża

- Wygląda na to że zostałam pierwszą w historii Gliwic prezydentką – zawołała po ogłoszeniu wyników II tury wyborów prezydenckich w Gliwicach. Katarzyna Kuczyńska-Budka zapracowała na zaufanie mieszkańców Gliwic – od lat zostawia swój ślad w społecznej tkance miasta, mocno angażując się w jego sprawy.

Maria Deskur: Społeczeństwo, które czyta, jest bardziej stabilne emocjonalnie i psychicznie

Naszym celem jest stawianie coraz głośniej postulatu, aby poziom czytelnictwa w Polsce sięgnął 70 procent – mówi Maria Deskur, prezes Fundacji Powszechnego Czytania.

Karolina Pilarczyk: Panowie mają problem z przegrywaniem z kobietą w motosportach

O tym, jak pozostać wierną sobie w dominującym, męskim świecie, jak przełamywać bariery i stereotypy i z determinacją walczyć o własne spełnienie i sukces, mówi Karolina Pilarczyk, pierwsza w Polsce i czołowa na świecie zawodniczka w zawodach driftingowych.