Anita Czupryn

Katarzyna Kuczyńska-Budka – prezydentka Gliwic. Dla miasta poświęciłaby karierę męża

- Wygląda na to że zostałam pierwszą w historii Gliwic prezydentką – zawołała po ogłoszeniu wyników II tury wyborów prezydenckich w Gliwicach. Katarzyna Kuczyńska-Budka zapracowała na zaufanie mieszkańców Gliwic – od lat zostawia swój ślad w społecznej tkance miasta, mocno angażując się w jego sprawy.

Maria Deskur: Społeczeństwo, które czyta, jest bardziej stabilne emocjonalnie i psychicznie

Naszym celem jest stawianie coraz głośniej postulatu, aby poziom czytelnictwa w Polsce sięgnął 70 procent – mówi Maria Deskur, prezes Fundacji Powszechnego Czytania.

Karolina Pilarczyk: Panowie mają problem z przegrywaniem z kobietą w motosportach

O tym, jak pozostać wierną sobie w dominującym, męskim świecie, jak przełamywać bariery i stereotypy i z determinacją walczyć o własne spełnienie i sukces, mówi Karolina Pilarczyk, pierwsza w Polsce i czołowa na świecie zawodniczka w zawodach driftingowych.

Prezenty na komunię psują dzieci? Psycholog Maria Rotkiel: Winne są zaniedbania dorosłych

- Nie róbmy z kupowania prezentu z okazji Pierwszej Komunii tematu przewodniego i nie budujmy w dzieciach przekonania, że komunia jest fajna, bo się dostaje prezenty – mówi psycholog Maria Rotkiel.

Karolina Pisarczyk o kobiecych biegach z przeszkodami: Dużo siły nie wystarczy

- Jest wiele kobiet w tym sporcie i one pokazują, jakie potrafimy być waleczne, jak potrafimy z siebie wykrzesać dużo więcej, niż możemy naprawdę, jak zwykłe i zarazem niezwykłe jesteśmy. Silne, wytrwałe i nieugięte w tym, co robimy. Dla mnie to naturalne, że kobiety robią wszystko to, co mężczyźni i na odwrót – mówi Karolina Pisarczyk, czołowa polska zawodniczka biegów z przeszkodami.

Profilaktyka nie gwarantuje, że nie zachorujemy na raka, ale daje szansę na wyleczenie

- Odsetek pań, które zgłaszają się na na badania profilaktyczne wynosi około 40 procent. O skutecznych działaniach profilaktycznych można mówić wtedy, kiedy ten odsetek wzrasta do 70-80 procent – mówi dr hab. n med. Beata Jagielska, dyrektorka Narodowego Instytutu Onkologii.

Dlaczego świadkowie nie reagowali na gwałt w centrum Warszawy? Psycholożka wyjaśnia

Czasy rycerskie mamy dawno za sobą. W tej chwili nawet wychowując dzieci, mówimy: „Nie ładuj się w kłopoty”, co oznacza, że wychowujemy je do tego, by unikały trudnych sytuacji; tego tak naprawdę uczymy. Nie chcemy problemów, obawiamy się, a świat staje się dla nas coraz bardziej zagrażający. Często więc, po prostu, nie reagujemy z lęku – mówi psycholog dr Katarzyna Korpolewska.

Między ortoreksją a jedzeniem dla przyjemności. Jak się odżywiać bez poczucia winy i wstydu

Zdrowa relacja z jedzeniem polega na tym, żeby nie wykorzystywać jedzenia do tego, czym ono nie jest – mówi dr Magdalena Golachowska, psychodietetyczka.