Michalina Lewandowska-Alama

Jak wspierać pracownice przechodzące korektę płci? Prawnik wyjaśnia

Dla kobiet przepisy prawa przewidują pewne odmienności w zakresie procesu świadczenia pracy, które nie dotyczą mężczyzn - prawnik radzi w jaki sposób pracodawca powinien okazać wsparcie pracownicy w okresie tranzycji

Pytać czy nie pytać – dylemat pracodawcy w przypadku widocznej ciąży pracownicy

Przepisy w sposób szczególny regulują sytuację kobiet w ciąży w miejscu pracy. Z jeden strony nakładają na pracodawców szereg ograniczeń, z drugiej - zapewniają pracownicom dodatkowe uprawnienia związane z ich stanem.

Kobiecym okiem o ESG: Jak polityka reintegracji wpłynie na sytuację matek wracających do pracy?

Ciąża i okres po urodzeniu dziecka mogą okiem każdej pracowniczki wyglądać inaczej – przepisy jednak wychodzą temu naprzeciw i zapewniają im pakiet równych uprawnień pracowniczych związanych z nową rodzicielską rolą.

Kobiecym okiem o ESG: Obowiązkowe raportowanie a wyrównanie szans kobiet na rynku pracy

Nierówne traktowanie kobiet w zakresie obsadzania wyższych stanowisk kierowniczych, nieuzasadnione różnicowanie płac, proponowanie mniej korzystnych warunków pracy, dyskryminacja ze względu na możliwość ewentualnego zajścia w ciążę lub późniejszego rodzicielstwa i wychowywania dzieci to tylko kilka przykładowych problemów, z którymi muszą mierzyć się kobiety na rynku pracy.