Dominika Drygas

Dominika Drygas

Dziennikarka serwisu kobieta.rp.pl

Absolwentka dziennikarstwa w Instytucie Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz lingwistyki stosowanej w Instytucie Lingwistyki Stosowanej tamże (języki wykładowe: niemiecki i angielski). Zafascynowana tematyką przekładu oraz tłumaczeń, również w kontekście medialnym, ukończyła też studia podyplomowe dla tłumaczy na SWPS. Doświadczona tłumaczka, w przeszłości też lektorka obu języków. Kocha pisać i aby robić to jak najlepiej, pochłania ogrom książek. W wolnym czasie pływa, jeździ na rowerze i tańczy - najchętniej zumbę. Od niedawna odkrywa też tajniki jogi.

Ważna zmiana w aktywności zawodowej matek. Wyniki raportu

Badanie wykazało, że obecnie w USA więcej matek jest aktywnych zawodowo niż przed rozpoczęciem pandemii. Z czego to wynika i jakie inne obserwacje poczyniono w toku analizy?

Dowiedziono, że psy przejmują cechy charakteru swoich właścicieli. Jak to działa?

Zgodnie z badaniem opublikowanym na łamach „Journal of Research” psy nie tylko upodabniają się do swoich właścicieli pod względem wyglądu, ale i przejmują po nich niektóre cechy charakteru. Czy to prawda? Behawiorystka wyjaśnia.

Glukozowa rewolucja Jessie Inchauspé to żadna dieta cud? "Wprowadza w błąd"

Czy „glukozowa rewolucja” może wspomóc proces odchudzania i dbałości o ogólny stan zdrowia? Dietetyk ocenia wskazówki Jessie Inchauspé.

Manifest polityczny Cate Blanchett w Cannes. Strojem wyraziła poparcie dla Palestyny

Wieczorowa suknia Jean Paul Gaultier, w której Cate Blanchett pojawiła się na czerwonym dywanie w Cannes, kolorystyką nawiązywała do flagi Palestyny. Czy był to polityczny manifest?

34-latka biegająca z dzieckiem w wózku trafiła do Księgi Rekordów Guinessa

34-letnia Kaitlin Donner dotarła na metę wyścigu biegowego w rekordowo szybkim czasie. Osiągnięcie imponuje tym bardziej, że przez całą trasę pchała przed sobą wózek z 20-miesięcznym synkiem. Jak długo przygotowywała się do startu?

Remigiusz Mróz o tym, jakie kobiety go inspirują, żyją w jego wyobraźni i książkach

Sprzedał ponad 10 milionów egzemplarzy książek, a pomysły na kolejne powieści pojawiają się u niego w nadmiarze. Jaki gatunek byłby dla niego największym wyzwaniem i czy zdecyduje się po niego sięgnąć? Remigiusz Mróz wyjaśnia.

Wyjątkowy pokaz mody w Chile: modele wśród ton śmieci

Około 39.000 ton używanych ubrań trafia każdego roku na pustynię Atacama w Chile. Przechadzający się po nich modele i modelki wzięli udział w wyjątkowym pokazie. Jaki był cel takiej inicjatywy?

Czy cukier żywi raka? Specjalistka tłumaczy

Czy cukier przyczynia się do zwiększenia prawdopodobieństwa zachorowania na raka? Jaką dietę stosować, by minimalizować ryzyko? Specjalistka z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego wyjaśnia.

Klub książki prowadzony przez Reese Witherspoon windą do sukcesu dla pisarek

Od 2017 roku Reese Witherspoon z sukcesem prowadzi klub książki. Rekomenduje jedynie powieści napisane przez i o kobietach. Jak korzystają na tym autorki i ich rodziny?

Iga Świątek zagrała mecz w Paryżu ze sławną aktorką. Kobiety rakiety podbiły sieć

Ta rozgrywka była krótka, ale spektakularna. Iga Świątek zmierzyła się na korcie z gwiazdą „Przyjaciół”, Courteney Cox. Jak serialowa Monica Geller poradziła sobie z tenisistką otwierającą ranking WTA?