Justyna Tawicka

„Frida Kahlo. Życie ikony”. Czy świat był przygotowany na tę artystkę?

Biografia Immersyjna "Frida Kahlo. Życie Ikony" w warszawskiej Fabryce Norblina to doświadczenie, w którym wręcz można "zanurzyć się” we Fridę. Poczuć zapach; także ten metaforyczny: jej obrazów i słów. Usłyszeć muzykę. Ale przede wszystkim "usłyszeć" Fridę. Choć jedno ze zdań otwierających tę podróż w biografię Artystki brzmi: "Wszyscy znamy Fridę Kahlo, ale czy ją rozumiemy?".

Sylwia Jędrzejewska: Udane życie intymne ma wpływ na funkcjonowanie w biznesie

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety biznesu, jeżeli są zadowoleni ze swojego życia intymnego, spełnieni w tej sferze, będą lepiej funkcjonować w pracy. Pobudzi się ich kreatywność, staną się bardziej wydajni, wyrozumiali dla podwładnych i współpracowników oraz pełni energii.

Maria Góralczyk: Praca agenta nieruchomości jest niedoceniana

1,5 roku temu Maria Góralczyk uruchomiła agencję nieruchomości The Leader’s Premium Real Estate. Od tego czasu jej agenci przeprowadzili 150 transakcji sprzedaży i wynajmu. Była aktorka opowiada o tym, jak stała się prężnie działającą bizneswoman i co dziś liczy się w jej branży.

Pułapki perfekcjonizmu. Ekspertki o tym, do jakiego stopnia warto być uporządkowanym

Syndrom perfekcjonizmu bardzo często dotyka kobiety sukcesu. Czy jest on niezbędny do osiągnięcia zawodowego spełnienia? Na to pytanie odpowiadają ekspertki.

Paulina Holtz fotografuje koleżanki i kolegów aktorów. "Co poszło nie tak"

Magdalena Stużyńska jako dziecko marzyła, by być kosmonautką, Maria Seweryn, by mieć stadninę koni, Agnieszka Wielgosz chciała być zakonnicą, Joanna Żółkowska – akrobatką w cyrku. Po drodze, „coś poszło nie tak”. Paulina Holtz po latach odkryła i sfotografowała dziecięce marzenia aktorów i aktorek. Jej autorska wystawa „Co poszło nie tak?” to projekt, który łączy obraz i słowo.

Marie Laurencin i jej wizja świata bez mężczyzn. Pierwsza taka wystawa od 30 lat

Od 22 października 2023 r. do 21 stycznia 2024 r. Fundacja Barnes prezentuje w Filadelfii pierwszą od 30 lat dużą wystawę poświęconą francuskiej artystce Marie Laurencin.

Narges Mohammadi - za walkę o wolność wciąż płaci najwyższą cenę

Rzeczywistość zdaje się wyrastać ponad film: Narges Mohammadi, irańska dziennikarka, laureatka tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla walczy o wolność zza więziennych krat.

Wieczna Mahsa Amini - historia Iranki, której śmierć wstrząsnęła całym światem

Rok po tragicznej śmierci Iranka Mahsa Amini została uhonorowana przez Parlament Europejski. Podjęto decyzję o przyznaniu jej Nagrody Sacharowa za wolność myśli. Oto jej historia.