Maciej Mikołajczyk

Jak z cukrzycą dojechać po olimpijski medal? Mateusz Rudyk odpowiada

- Musiałem pogodzić się z tym, że mogę zostać mistrzem świata, a później pójdę spać i już się nie obudzę – mówi „Rz” najlepszy polski kolarz torowy Mateusz Rudyk.

PolSKI Tour. Skok Polaków po lek na niemoc

50 tys. euro dostaną zwycięzcy PolSKI Tour, który odbędzie się na skoczniach w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem, ale naszych zawodników wśród faworytów imprezy nie ma.

Tobias Torgersen znów buduje polski biatlon. "Wprowadził więcej spokoju"

Joanna Jakieła sezon rozpoczęła od mocnego uderzenia, bo 11. miejsce w biegu indywidualnym było jej życiowym sukcesem. To wynik, za którym stoi Tobias Torgersen. Norweg wrócił w tym roku do pracy z polską kadrą.

Pierwszy medal Polek. Urszula Kamińska: To pokazuje potencjał grupy

- Żałuję, że Natalia Maliszewska tej zimy nie wystartuje, bo jej forma rosła. Wszyscy czekamy, aż wróci - mówi „Rz” trener reprezentacji Polski w short tracku Urszula Kamińska.

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim. Marek Kania nadzieją na medal

- Mamy nadzieję, że doping nas poniesie i będziemy osiągać życiowe wyniki, bo w Tomaszowie Mazowieckim można jeździć naprawdę szybko - mówi łyżwiarz Marek Kania, który jest jedną z polskich nadziei na medal Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim.

Puchar Świata w skokach narciarskich. Dlaczego Polacy przestali latać

Zła pozycja najazdowa to największy problem Polaków na początku sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. - Brakuje im dynamiki, potrzebują odpoczynku - uważają eksperci.

Polki wychodzą z cienia. Nowe otwarcie biatlonu

Anna Mąka oraz Joanna Jakieła zaczęły sezon od dobrych występów w Pucharze Świata i choć kadrze brakuje liderek, to forma drużyny prowadzonej przez Tobiasa Torgensena wygląda coraz lepiej.

Polskie skoki narciarskie na buli. Lepsi są nawet łyżwiarze

Konkursy w Lillehammer były kolejnym dowodem na kryzys polskich skoków narciarskich. Kibice, w poszukiwaniu pozytywnych emocji, powinni dziś raczej patrzeć w kierunku innych zimowych aren.

Kto zachwycił, a kto rozczarował. Podsumowanie weekendu na zimowych arenach

W Ruce zainaugurowano Puchar Świata w narciarstwie klasycznym, w Oestersund zaczął się najważniejszy zimowy cykl w biatlonie, a w USA rozegrano zmagania najlepszych alpejek. Kto ma powody do świętowania, a kto zawiódł.

Trener kadry polskich sztangistów dla "Rz": Może czas na zmiany w szkoleniu

Wierzę, że zobaczymy Polaka na pomoście podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu, choć faworytem nie będzie - mówi „Rzeczpospolitej” Piotr Wysocki.