Gabriela Wysocka

Dziennikarka

Kobiety, które zarabiają miliony na ubraniach z szarej dresówki

Antonina Samecka i jej przyjaciółka Klara Kowtun w markę Risk Made in Warsaw szyjącą ubrania z tkaniny dresowej zainwestowały w 2011 roku 30 tysięcy złotych. Już po dwóch latach firma miała obrót na poziomie 2,8 mln złotych. Dziś przychody są wielokrotnie wyższe.

Wybitna. Najlepsza? Aktorka – Carey Mulligan. Oscary 2024 to jej czas

„Obiecująca. Młoda. Kobieta” – spośród słów z tytułu tego znaczącego w dorobku aktorki filmu (za który otrzymała swoją drugą nominację do Oscara) właściwe są dla niej tylko dwa – „młoda” i „kobieta”, ponieważ Carey Mulligan nie jest obiecującą, ale jedną z najwybitniejszych aktorek światowego kina.

Oskary 2024. Emma Stone najlepszą aktorką?

Ma smykałkę do grania zadziornych, niezależnych kobiet. Rudowłosa, z wyraźną wadą wymowy i chrypliwym głosem, w każdej z ról pokazuje pełnię aktorskiego kunsztu. Zdobywczyni wielu prestiżowych nagród, w tym roku ma szansę na dwa Oscary - jako druga kobieta w historii, po Frances McDormand, zdobyła nominacje w kategorii najlepsza aktorka oraz jako producentka za film „Biedne istoty”.

Pani ĄĘ Kamila Kalińczak: Zyski z działalności na Instagramie to poboczny dochód w strukturze mojej firmy

Kamila Kalińczak na pasji do języka i komunikacji zbudowała prężnie działający biznes i nie zamierza się zatrzymać. Jak sama mówi, ma teraz „time of her life”. Nic nie musi, a może wszystko.

Katarzyna Urbańska: To, co wręczamy, świadczy o nas. Jakie prezenty warto kupić bliskim na Gwiazdkę

Skarpety, kapcie, pieniądze, alkohol wciąż są w czołówce najpopularniejszych prezentów pod choinkę, a nie powinno tak być. O tym, dlaczego nie dawać pod choinkę bonu do sklepu, opowiada Katarzyna Urbańska, ekspertka w zakresie etykiety.

Kobiecy garnitur czyli historia modowej rewolucji

Wielu osobom garnitur może wydawać się ograniczający i sztywny. Mimo że jeszcze 600 lat temu budził wiele kontrowersji, to pozostanie ubiorem, który dał kobietom wolność, wybór, poczucie sprawczości i siły.

Polka na obczyźnie: Sabina Poulsen jedyna licencjonowana przewodniczka z Polski na Wyspach Owczych

Nieokiełznana natura, prostota wyspiarskiego życia i najbardziej malownicze, niepowtarzalne krajobrazowo widoki na świecie. Archipelag Wysp Owczych to zaledwie 18 wulkanicznych skrawków lądu, które zamieszkuje dwa razy tyle owiec co mieszkańców. Jedną z 50 tys. szczęśliwców jest Polka, blogerka, właścicielka biura podróży i organizatorka wypraw po archipelagu, Sabina Poulsen.

"Cukiernictwo to chemia i fizyka". Wyjątkowo słodki biznes Joanny Banad

Wykrawanie ciastek i gładzenie kremu na torcie jest dla Joanny Banad - cukierniczki znanej tysiącom użytkownikom Instagramu - medytacją.

Właścicielka marki Samanta o tym, dlaczego warto myśleć poważnie o bieliźnie dla kobiet plus size

Historia marki Samanta rozpoczęła się 31 lat temu w Beskidzie Makowskim. Jest przykładem spełnienia American Dream, ale w polskich realiach.

Mądrość na czas inflacji: zainwestować w brylant!

Nigdy wcześniej rynek biżuterii vintage nie był tak aktywny, ani nie zapewniał wyższej stopy zwrotu z inwestycji (ROI) niż w 2023 r. Jak pokazuje popularność internetowych sklepów sprzedających tego rodzaju przedmioty, takich jak Depop i Vestiaire Collective, nie liczy się to, ile wydajesz, ale ile pieniędzy (i w jak krótkim czasie) zarobisz na odsprzedaży.