Marta Jarosz

Marta Jarosz

Wydawca serwisu kobieta.rp.pl

Doktor nauk humanistycznych, dyscyplina naukowa: nauki o komunikacji społecznej i mediach. Adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie, pasjonatka i badaczka mediów, zawsze chętna do podejmowania tzw. trudnych tematów. Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej – sekcja „Język w mediach”. Wielbicielka podróży na końce świata.

W porównaniu do Europejek Polki rzadziej chorują, ale częściej umierają na raka piersi. Dlaczego?

Ze statystyk obrazujących badania profilaktyczne kobiet w kierunku raka piersi wynika, że jesteśmy dużo poniżej europejskiej średniej - mówi dr hab. Katarzyna Dobruch-Sobczak, kierownik Pracowni Ultrasonografii Narodowego Instytutu Onkologii.

Płukanie zębów olejem może zastąpić ich mycie? Dentysta komentuje popularny trend

Olejowanie, czyli płukanie zębów olejem to zabieg znany z ajurwedy oraz sposób pielęgnacji jamy ustnej, z którego korzystały nasze babcie. Teraz jego popularność znowu rośnie. Czy można nim zastępować mycie zębów? Lekarz stomatolog tłumaczy.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w Dniu Nauczyciela da się przeżyć

Rodzice krytykują zajęcia opiekuńczo-wychowawcze organizowane w szkołach w Dniu Nauczyciela, a na co dzień niespecjalnie analizują aktywności proponowane ich dzieciom w świetlicy, mimo że wielu odbiera je z placówek w ostatniej chwili przed zamknięciem. Dlaczego?

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2024. W pracy to nie mobbing najczęściej burzy dobrostan

Choć o mobbingu słyszy się coraz więcej, zdaniem psychologów to wcale nie tego rodzaju doświadczenia są tym, co najczęściej rujnuje samopoczucie człowieka w miejscu pracy. - Dobrostan zależy w dużej mierze od aktywności - mówi psycholog i psychoterapeuta Grzegorz Marek.

Program szczepień przeciw HPV w szkołach nie działa, jak należy. Rodzice pytają - nikt nie umie odpowiedzieć

Uruchomiony we wrześniu program dobrowolnych szczepień przeciw HPV w szkołach, dla dzieci w wieku od 9 do 14 lat, budzi wątpliwości rodziców i pedagogów. W największym skrócie można powiedzieć: nikt nie wie, co i jak w nim działa.

Polska podróżniczka zaginiona w Rosji odezwała się do rodziny

Wczoraj informowaliśmy o tym, że polska podróżniczka Katarzyna Marciniuk, która w połowie sierpnia wyruszyła do Rosji, zaginęła i od ponad miesiąca nie miała kontaktu z rodziną. Dziś poszukująca jej kuzynka Anna przekazała nam wiadomość, że pani Katarzyna odezwała do bliskich minionej nocy.

Polska podróżniczka zaginiona w Rosji miała wcześniej kłopoty w Ukrainie. Ważne fakty w sprawie

Katarzyna Marciniuk, podróżniczka z dużym doświadczeniem w samodzielnych wyjazdach do Rosji, w połowie sierpnia wyruszyła na kolejną wyprawę. Na początku września urwał się kontakt z nią. Poszukiwania utrudnia fakt, że nikomu nie powiedziała, dokąd konkretnie się wybiera, ani na jak długo planuje wyjazd.

Trefne regulaminy transmisji sprzedażowych online. Jakie prawa naprawdę ma kupujący?

Transmisja sprzedażowa na Facebooku to format sprzedażowy, który od czasu pandemii w 2020 roku na dobre zagościł w polskim internecie. Z możliwości robienia zakupów w ten sposób korzystają setki tysięcy Polek. Zdarza się, że nie wszyscy sprzedawcy grają z nimi fair.

Klientka szeptuchy z Podlasia: Nawet kiedy Wala z Orli zmarła, czuję jej wpływ na moje życie

Od dziecka zdolna i niesprawiająca kłopotów wychowawczych, jako dorosła kobieta - doskonale wykształcona, z prestiżowym zawodem w ręku, atrakcyjna. Trzydziestokilkuletnia Iza ze spokojem i namysłem opowiada kolejne rozdziały swojej historii: o tym, jak kontakt z szeptuchami naznaczył jej życie.

Jak mądrze wspierać dziecko w nauce? "Rodzic nie może być środkiem zastępczym"

Początek roku szkolnego to czas, w którym wielu rodziców podejmuje decyzje i zobowiązania dotyczące rozwoju i edukacji ich dzieci. Przy tej okazji często pojawiają się pytania, do jakiego stopnia dorośli powinni się angażować w naukę dziecka. Oto, jakie rady w tym zakresie ma pedagog.