Marta Jarosz

Marta Jarosz

Wydawca serwisu kobieta.rp.pl

Doktor nauk humanistycznych, dyscyplina naukowa: nauki o komunikacji społecznej i mediach. Adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie, pasjonatka i badaczka mediów, zawsze chętna do podejmowania tzw. trudnych tematów. Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej – sekcja „Język w mediach”. Wielbicielka podróży na końce świata.

Chirurdzy stanęli do walki o etos swojego zawodu i o pacjentów

Dokonano zmiany w wycenach procedur medycznych z zakresu chirurgii ogólnej. Specjaliści chirurgii ogólnej alarmują, że sytuacja, w której się znaleźli, z dwóch ważnych powodów zagraża pacjentom. Podjęli działania, by zmienić decyzje NFZ.

Przewodnicząca RJP PAN komentuje wypowiedź Jerzego Bralczyka o śmierci zwierząt

- Ja osobiście mówię, że pies, szczególnie ten ukochany, umarł, a nie zdechł. Ludzie jednak mają różną wrażliwość, w związku z czym używają nie zawsze tych samych słów - mówi profesor Katarzyna Kłosińska, przewodnicząca Rady Języka Polskiego przy prezydium PAN.

Zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów. Palący problem nastolatków

Rząd zapowiada zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów bez zawartości nikotyny osobom poniżej 18. roku życia. Młodzież jednak dość łatwo omija już istniejące obostrzenia. Jak rozmawiać z nastolatkiem, który pali?

E-papierosy to zmora rodziców. Jak rozmawiać z nastolatkiem, który pali?

Rząd zapowiada zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów bez zawartości nikotyny osobom poniżej 18. roku życia. Młodzież jednak dość łatwo omija już dziś istniejące zakazy dotyczące innych e-papierosów. Jak możemy jako rodzice rozmawiać ze swoimi dziećmi o paleniu i jak reagować, gdy nastolatek rozpoczyna przygodę z toksyczną używką?

Kobiety z różnych krajów "różnie chorują" na raka piersi. Wiedza o tym jest ważna

Badania prowadzone na całym świecie wyraźnie dowodzą, że zachorowania na nowotwory piersi mają swoją "regionalną specyfikę". Specjaliści działający we współpracy z Polskim Towarzystwem Chirurgii Onkologicznej chcą szerzyć wiedzę na ten temat. Materiały są dostępne dla każdego.

Picie alkoholu w samolocie groźne dla zdrowia - szczególnie, jeśli zamierza się spać

Spożywanie alkoholu i sen podczas lotu w połączeniu z warunkami panującymi na pokładzie samolotu stanowi poważne obciążenie dla układu sercowego. Na problemy narażone są nie tylko osoby z chorobami serca lub płuc, ale też ludzie młodzi i zdrowi.

Proktolog prof. Małgorzata Kołodziejczak: Procedury utrudniają pomaganie kobietom

- Moim osobistym celem w staraniach o zapewnienie pacjentom jak najlepszej opieki jest przekonanie przedstawicieli NFZ do refundacji zabiegów naprawczych okołoporodowych uszkodzeń zwieraczy odbytu u kobiet - mówi prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kołodziejczak.

Dr Bianka Siwińska o Women in Tech Summit: To festiwal o technologiach, ludziach i ideach

12 i 13 czerwca 2024 roku w Warszawie odbędzie się Women in Tech Summit. Dr Bianka Siwińska, twórczyni Perspektywy Women in Tech Summit oraz prezeska Fundacji Perspektywy mówi o tym, dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

Rusza 2 edycja konkursu na prokobiecą firmę roku RównoWaga

Tylko 3 proc. firm w Polsce ma formalny dokument związany z różnorodnością. Cierpią na tym przede wszystkim kobiety, które często nie mają zapewnionych podstawowych praw w miejscu pracy. Celem konkursu RównoWaga, zainicjowanego przez Dominikę Kulczyk, jest zmiana tego stanu rzeczy.

Workation robi furorę wśród Polek. Jak zorganizować sobie taki wyjazd?

W dzień praca, a pod wieczór i weekendami przygoda. I oczywiście co rano, przed obowiązkami służbowymi, nieodłączna kawa na tarasie, najlepiej z widokiem na ocean. Co daje Polkom najwięcej satysfakcji na coraz popularniejszym workation, a co na wyjeździe łączącym pracę z wakacjami może nie spełnić oczekiwań?