Marta Jarosz

Marta Jarosz

Wydawca serwisu kobieta.rp.pl

Doktor nauk humanistycznych, dyscyplina naukowa: nauki o komunikacji społecznej i mediach. Adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie, pasjonatka i badaczka mediów, zawsze chętna do podejmowania tzw. trudnych tematów. Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej – sekcja „Język w mediach”. Wielbicielka podróży na końce świata.

Kobiety z różnych krajów "różnie chorują" na raka piersi. Wiedza o tym jest ważna

Badania prowadzone na całym świecie wyraźnie dowodzą, że zachorowania na nowotwory piersi mają swoją "regionalną specyfikę". Specjaliści działający we współpracy z Polskim Towarzystwem Chirurgii Onkologicznej chcą szerzyć wiedzę na ten temat. Materiały są dostępne dla każdego.

Picie alkoholu w samolocie groźne dla zdrowia - szczególnie, jeśli zamierza się spać

Spożywanie alkoholu i sen podczas lotu w połączeniu z warunkami panującymi na pokładzie samolotu stanowi poważne obciążenie dla układu sercowego. Na problemy narażone są nie tylko osoby z chorobami serca lub płuc, ale też ludzie młodzi i zdrowi.

Proktolog prof. Małgorzata Kołodziejczak: Procedury utrudniają pomaganie kobietom

- Moim osobistym celem w staraniach o zapewnienie pacjentom jak najlepszej opieki jest przekonanie przedstawicieli NFZ do refundacji zabiegów naprawczych okołoporodowych uszkodzeń zwieraczy odbytu u kobiet - mówi prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kołodziejczak.

Dr Bianka Siwińska o Women in Tech Summit: To festiwal o technologiach, ludziach i ideach

12 i 13 czerwca 2024 roku w Warszawie odbędzie się Women in Tech Summit. Dr Bianka Siwińska, twórczyni Perspektywy Women in Tech Summit oraz prezeska Fundacji Perspektywy mówi o tym, dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu.

Rusza 2 edycja konkursu na prokobiecą firmę roku RównoWaga

Tylko 3 proc. firm w Polsce ma formalny dokument związany z różnorodnością. Cierpią na tym przede wszystkim kobiety, które często nie mają zapewnionych podstawowych praw w miejscu pracy. Celem konkursu RównoWaga, zainicjowanego przez Dominikę Kulczyk, jest zmiana tego stanu rzeczy.

Workation robi furorę wśród Polek. Jak zorganizować sobie taki wyjazd?

W dzień praca, a pod wieczór i weekendami przygoda. I oczywiście co rano, przed obowiązkami służbowymi, nieodłączna kawa na tarasie, najlepiej z widokiem na ocean. Co daje Polkom najwięcej satysfakcji na coraz popularniejszym workation, a co na wyjeździe łączącym pracę z wakacjami może nie spełnić oczekiwań?

Edukacja niewiele zmienia. Oto prezenty, jakie najczęściej wręczają Polacy na Dzień Dziecka

Z badania przeprowadzonego przez PayPo wynika, że 58 proc. Polaków kupuje i wręcza prezenty okazji Dnia Dziecka. Jakie podarunki dla maluchów wybieramy najczęściej? Czym się kierujemy, robiąc te zakupy i co o obdarowywaniu prezentami sądzi psycholog dziecięcy?

Influencerzy tracą moc przekonywania. Polacy inaczej kupują kosmetyki. Wyniki badania

Zespół Selectivv Data Tank przygotował raport dotyczący zakupów kosmetyków przez Polaków i wpływu influencerów, social mediów oraz innych czynników na wybory zakupowe Polek i Polaków. Oto, jak kształtują się dziś preferencje klientów w tym obszarze.

Socjolożka o bezdzietności z wyboru: Ewangelizacja antynatalistów nic nie zmieni

- Macierzyństwo ulega „korporatyzacji” i staje się zadaniem, projektem do wykonania na jak najwyższym poziomie. Chcąc odzyskać kontrolę nad własnym życiem, dajemy się uwieść mitowi „optymalizacji” - mówi dr hab. Paula Pustułka, prof. SWPS.

Teolożka o decyzji Trzaskowskiego ws. krzyży: Potrzebna jest reakcja osób wierzących

- Wiara jest sprawą osobistą, a nie prywatną. Katolik ma nie tylko iść do kościoła w niedzielę i święta, ale swoją wiarę ma wyznawać życiem - mówi dr hab. Aneta Rayzacher-Majewska.