Marta Jarosz

Marta Jarosz

Wydawca serwisu kobieta.rp.pl

Doktor nauk humanistycznych, dyscyplina naukowa: nauki o komunikacji społecznej i mediach. Adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie, pasjonatka i badaczka mediów, zawsze chętna do podejmowania tzw. trudnych tematów. Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej – sekcja „Język w mediach”. Wielbicielka podróży na końce świata.

Dzień Walki z Depresją. Oto zawody, w których najłatwiej nabawić się problemów z emocjami

Ciężka praca przy niskim poziomie satysfakcji, a nawet doświadczaniu niewdzięczności, niesatysfakcjonujące wynagrodzenie, praca w bezpośredniej relacji z pacjentem, klientem i jego emocjami i problemami, stykanie się w pracy bezpośrednio z traumą - to wszystko może przyczyniać się do zachorowania na depresję.

Michelle Obama w Polsce. W maju wystąpi na Impact’24 w Poznaniu

Była Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych pojawi się w Polsce podczas odbywającego się 15-16 maja w Poznaniu kongresu Impact’24.

Walentynki - (nie) lubię. Trener mentalny wyjaśnia, co mówi o człowieku jego podejście do święta miłości

Sądząc po rosnącej liczbie "manifestów nielubienia" walentynek publikowanych w mediach społecznościowych, można domniemywać, że osiągnęliśmy punkt krytyczny w celebrowaniu tego święta i obchodzimy je mniej chętnie niż wcześniej. Czego można się dowiedzieć o człowieku, znając jego nastawienie do święta miłości?

Szeptuchy z Podlasia. Kim są i jak działają kobiety, które zastępują lekarzy wielu Polakom?

Wiara w cudowną moc zamawiaczek, a przy okazji również szeroko pojętych działań ezoterycznych i magicznych, jest dziś ciągle żywa i, można powiedzieć, powszechna. Co sprawia, że w XXI wieku tak wielu Polaków odwołuje się do tajemnych rytuałów, a nawet uzależnia od nich swoje życie?

Polski smog bardziej szkodliwy od innych i szczególnie niebezpieczny dla kobiet. Wyniki badania

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odkryli, że mieszanka szkodliwych związków chemicznych, którą wdychamy z powietrzem, jest w Polsce bardziej trująca niż w innych miejscach świata, a najmocniej szkodzi kobietom w młodym i średnim wieku.

Infekcja nie zwalnia z dbania o dom. Badanie pokazało, jak funkcjonują kobiety "na chorobowym"

Niewiele kobiet pozwala sobie na to, by walczyć z infekcjami w domowym zaciszu, odpoczywając i dając sobie czas na regenerację.

Cyfrowe śledzenie szafy - nowy trend w zarządzaniu garderobą

Cyfrowe śledzenie własnej odzieży oraz kontrolowanie częstotliwości noszenia konkretnych elementów garderoby staje się coraz popularniejsze. W sieci funkcjonują wyzwania, które zachęcają do niekupowania odzieży przez cały styczeń, a nawet rok. Kontrolowanie garderoby staje się modne.

Renata Wrona: Polskie polityczki noszą zbyt głębokie dekolty, za ciasne ubrania i decydują się na niespójne ze stylizacją dodatki

Politycy i ludzie biznesu powinni wyglądem wzbudzać zaufanie - mówi ekspertka od etykiety, dress code'u i protokołu dyplomatycznego. Aby osiągnąć ten efekt, wystarczy pamiętać o trzech ważnych kwestiach. Jakich?

Habilitacja hamuje rozwój naukowy kobiet? Wyniki nowego badania

Z badań przeprowadzonych przez dr hab. Natalię Letki z Uniwersytetu Warszawskiego i dra hab. Piotra Sankowskiego, prezesa IDEAS NCBR, wynika, że zniesienie habilitacji mogłoby pozytywnie wpłynąć na zwiększenie liczby kobiet w polskiej nauce.

Światowy Dzień Pizzy. Polacy mają słabość do jedzenia tego dania w nietypowych okolicznościach

17 stycznia to Światowy Dzień Pizzy - święto ważne nie tylko dla Włochów, ale także dla ogromnej liczby fanów włoskiego dania z całego świata. W Polsce również ich nie brakuje. Co więcej: badania pokazują, że dla wielu Polaków pizza to wyjątkowy przysmak.