Agnieszka Łopatowska

Agnieszka Łopatowska

Dziennikarka z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem i autorka książki „W Paryżu możesz być kim chcesz”. Swoją pracę uwielbia za możliwość rozmów z inspirującymi ludźmi. Mieszka we Francji. W wolnych chwilach bawi się w łowcę staroci i ratuje piękne przedmioty.

5 ubrań, które zdaniem Giorgia Armaniego powinna mieć w szafie kobieta

Giorgio Armani, który od prawie pięciu dekad nieustannie dyktuje trendy modowe, świętuje 90. urodziny. W wywiadzie dla francuskiego wydania "Vogue’a" wspomina swoje początki i podpowiada, co jego zdaniem każda kobieta powinna mieć w szafie.

Mer Paryża wskoczyła do Sekwany. Co próbowała udowodnić?

Na dziewięć dni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, mer tego miasta Anne Hidalgo wskoczyła do Sekwany, chcąc udowodnić, że można w niej pływać bez ryzyka problemów ze zdrowiem i że pieniądze wydane na oczyszczanie rzeki nie poszły na marne.

Nowa odsłona "Emmanuelle". Klasykę zmysłowego filmu realizują kobiety

"W filmach tego rodzaju chodzi zarówno o to, co się pokazuje, jak i o to, co się ukrywa. Stąd bierze się pożądanie" – mówi francuska reżyserka Audrey Diwan, która postanowiła na nowo opowiedzieć historię "Emmanuelle", bohaterki produkcji z 1974 roku. Właśnie ukazał się zwiastun nowej wersji.

Królowa Maksyma to finansistka z krwi i kości. "Miłość była niespodzianką"

Pochodząca z Argentyny, a mieszkająca wówczas w Nowym Jorku, Máxima Zorreguieta Cerruti poznała przyszłego męża na targach w Sewilli. Nie zająknął o tym, że jest następcą tronu Holandii. Wszystko wyglądało na przypadek, ale do tej pory mówi się, że być może ich spotkanie wcale nim nie było.

Skrajna prawica idzie po władzę we Francji. Jak może to wpłynąć na sytuację kobiet?

"Zmyjmy RN (Zjednoczenie Narodowe) w niedzielnych wyborach, przeciwstawmy się nienawiści", skandowały francuskie feministki na kilka dni przed pierwszą turą wyborów parlamentarnych we Francji. RM jednak wygrało ten etap głosowania. Jak zmieni to sytuację kobiet w tym kraju?

80-letnia królowa Sylwia ze Szwecji. To jej poświęcona jest piosenka „Dancing Queen” zespołu Abba

Sylwia Renata Sommerlath poznała Karola Gustawa Folke Huberta Bernadotte podczas igrzysk olimpijskich w Monachium, gdzie pracowała jako hostessa i tłumaczka. 19 czerwca świętowali 48. rocznicę ślubu. Królowa walczy dzisiaj o godne życie dla osób starszych.

Zmarła Anouk Aimée - wielka aktorka całe życie uparcie szukała miłości

„Sprawiła, że cały świat marzył, a teraz ona sprawi, że anioły będą marzyć” – tak swoją przyjaciółkę i gwiazdę swojego kultowego filmu „Kobieta i mężczyzna” z 1966 roku pożegnał reżyser Claude Lelouch. Francuska aktorka Anouk Aimée zmarła w Paryżu w wieku 92 lat.

Charlotte Casiraghi nie nosi szlacheckich tytułów. Podkreśla, że nie jest księżniczką

„Filozofia nie jest zarezerwowana dla elit” – przekonuje Charlotte Casiraghi, potomkini książąt Monako. Za jej namową wuj, panujący książę Albert II, wziął udział w cyklu spotkań o tematyce filozoficznej, zorganizowanych w ramach Tygodnia PhiloMonaco.

Emilia Clarke przeszła dwa poważne urazy mózgu w trakcie „Gry o tron”. Co dziś robi?

Aktorka Emilia Clarke, 37-letnia gwiazda serialu „Gra o tron”, opowiedziała o dwóch potencjalnie śmiertelnych urazach mózgu, jakich doznała w 2011 i ponownie w 2013 roku. W wywiadzie dla magazynu "The Big Issue" wspomina, że każdego dnia bała się, że umrze na oczach tysięcy ludzi.

Polka w Monako Dominika Eisenberg: Niedziela jest dniem na rozmawianie o wszystkim, tylko nie o pracy

Od 12 lat związana jest z marką Eisenberg Paris, a od kilku z rodziną jej założycieli. Mieszka w Monako, gdzie zajmuje się tworzeniem produktów pielęgnacyjnych i marketingiem firmy.