Katarzyna Drelich

Katarzyna Drelich

Dziennikarka serwisu kobieta.rp.pl. Pasjonatka teatru. Na co dzień pisze o kulturze, podejmuje tematy społeczne i psychologiczne, a najchętniej przeprowadza wywiady z inspirującymi ludźmi. Po godzinach zamyka komputer i śpiewa w operze.

Jesienna chandra. Sposoby na to, by jej nie ulec

Jesień często wiąże się ze spadkiem motywacji, utratą energii i nasilonym odczuwaniem smutku. Na co zatem szczególnie warto teraz zwrócić uwagę w trosce o własny dobrostan?

Ekspertka Koalicji Klimatycznej: Kobiety ponoszą większe konsekwencje zmiany klimatu

Kobiece organizmy są relatywnie delikatniejsze od męskich i podlegają intensywnym wahaniom hormonalnym - mówi Weronika Michalak.

Tak celebruje się pamięć o zmarłych na świecie. Zwyczaje z różnych krajów

Pamięć o bliskich, którzy odeszli, w różnych krajach na świecie celebruje się w inny sposób. W Polsce 1 listopada odwiedzamy groby zmarłych, zapalając znicze. Jak wygląda to za granicą?

Kobiety wspominają Matthew Perry'ego

Nocą 28 października 2023 roku zmarł jeden z głównych aktorów serialu „Przyjaciele” – Matthew Perry. Jego śmierć jest szokiem dla całego środowiska filmowego oraz fanów. Jak wspominają go kobiety, które go znały?

Dobra passa "Chłopów". To najbardziej kasowy polski film roku 2023

Jak poinformował dystrybutor Next Film, „Chłopi” są najbardziej kasowym polskim filmem roku 2023. W kinach obejrzało go już ponad 750 tysięcy widzów.

Toruńskie konserwatorki zbadały dzieło Kopernika odnalezione na Filipinach

W bibliotece uniwersyteckiej w Manili polscy dyplomaci odnaleźli jedno z nielicznych pierwszych wydań "O obrotach sfer niebieskich” Mikołaja Kopernika. Niedawno zbadały je konserwatorki dzieł sztuki z Torunia. Przekazały informację, że wydanie jest w złym stanie i wymaga działań renowacyjnych.

Eleonora Burbon: księżniczka, która tchnęła nowe życie w hiszpańską monarchię, kończy 18 lat

Księżniczka Eleonora od dziecka przygotowywana jest do roli przyszłej królowej Hiszpanii. Przy okazji jej 18 urodzin, 31 października złoży przysięgę wierności Konstytucji.

Czy dietą można spowolnić starzenie się skóry?

Kondycja cery ma nierozerwalny związek z tym, co jemy. Na co powinno się zwracać szczególną uwagę w codziennej diecie, aby skóra zachowała witalność?

Koniec brokatu? Unia Europejska wzięła się za mikroplastik

16 października 2023 roku weszło w życie nowe rozporządzenie Komisji (UE) 2023/2055 ograniczające użycie mikroplastików, w tym powszechnego syntetycznego brokatu. Czy to oznacza koniec błyszczących makijaży?

Sztuka przedłuża życie. Naukowcy nie mają wątpliwości

Leonardo da Vinci mawiał: „Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki”. Naukowcy udowodnili jednak, że sztuka może przedłużyć życie. Nie uczyni nas nieśmiertelnymi, ale z pewnością ma pozytywny wpływ na zdrowie.