Marzena German

Accor inwestuje w Arabii Saudyjskiej. Zbuduje tam 56 hoteli

Accor zarządza obecnie 42 nieruchomościami w Arabii Saudyjskiej, ale wkrótce ta liczba zbliży się do setki. Firma prowadzi budowę 56 obiektów, które w sumie dadzą ponad 10 tysięcy nowych pokojów. To projekty tworzone z myślą nie tylko o podróżnych, ale też mieszkańcach.

Branży narciarskiej grozi katastrofa. Za dwie dekady w Alpach zabraknie śniegu

Zmiany klimatu niosą katastrofę. Ośrodki alpejskie będą mogły działać w obecny sposób jeszcze tylko przez dekadę lub dwie. Potem w górach zabraknie śniegu – twierdzi wiodący organizator wyjazdów zimowych z Wielkiej Brytanii.

Miliony dolarów dla szefów internetowych gigantów turystycznych

W zeszłym roku najlepiej opłacanym prezesem na amerykańskim rynku internetowych biur podróży był szef Booking Holdings, Glenn Fogelm. Jego pakiet wynagrodzeń wyniósł 30 milionów dolarów.

Europejska Komisja Podróży: Turystyka ma mniej szkodzić klimatowi. Wprowadzamy plan

Europejska Komisja Podróży rozpoczyna wdrażanie działań na rzecz klimatu. Zobowiązuje się do zmniejszenia o połowę emisji gazów do 2030 roku, a także do wspierania zaangażowania na rzecz klimatu członków narodowych organizacji turystycznych.

Coraz więcej turystów na Cyprze. Polacy na trzecim miejscu

Tylko w kwietniu liczba przyjazdów na Cypr była o 18,5 procent większa niż przed rokiem. Od stycznia gości było już ponad 736 tysięcy. Polska z wynikiem nieco ponad 23 tysiące turystów znalazła się na trzecim miejscu.

Turyści kochają Saloniki za zabawę i jedzenie

Życie nocne i jakość jedzenia to najmocniejsze strony Salonik. Co prawda miasto ogólnie zbiera słabsze oceny niż w poprzednich latach, ale 95 procent odwiedzających chciałoby je zobaczyć jeszcze raz - wynika z badania satysfakcji podróżnych.

„Turystyka zemsty” kwitnie. W tym roku ożywi gospodarki basenu Morza Śródziemnego

Włochy, Hiszpania, Grecja i Portugalia spodziewają się rekordowego lata w turystyce. Wysokie przychody pozwolą im uzupełnić budżety, uszczuplone przez spłatę odsetek od zadłużenia i kryzys związany z kosztami utrzymania – pisze agencja Reutera.

Lufthansa uruchamia kanapkowe last minute. "Zmarnuje się mniej jedzenia"

Lufthansa wprowadziła na zagranicznych trasach nową usługę - pasażerowie mogą przed lądowaniem kupić na wynos niesprzedane posiłki. Dużo taniej.

Majorka zamyka się na turystów. Nie ma zgody na nowe miejsca noclegowe

Rada Majorki zgodziła się, że liczba łóżek noclegowych na wyspie jest na tyle duża, że nie ma potrzeby jej powiększać - podaje lokalna gazeta „Mallorca Zeitung” w elektronicznym wydaniu.

Turkish Airlines: Nasz nowy catering zasługuje na gwiazdkę Michelina

Turkish Airlines chce być nie tylko jedną z najlepszych linii lotniczych na świecie – jej ambicją jest stać się również gwiazdą kulinarniów z gwiazdką od Michelina.