Marzena German

Droga benzyna? Niemcy mają na to sposób - podróżują koleją. Szczególnie młodzi

Podróże koleją zyskują w Niemczech coraz wyższe oceny – o ile późną jesienią 2020 roku dostały 3,9 na 10 punktów, teraz jest ona wyższa i wynosi 5,5 punktu. Pociągami lubią jeździć młodzi – w grupie do 30 roku życia ten środek transportu wybiera 43 procent osób.

Prezes TUI: Wróciliśmy na właściwe tory. Przebojami Grecja i Turcja

W tym roku sprzedaż wycieczek osiągnie 80 procent wyniku sprzed pandemii, choć niewykluczone, że dojdzie nawet do 100 procent – mówił prezes Grupy TUI Friedrich Joussen podczas czatu na żywo z pracownikami koncernu.

Grecja: turystyka napędza gospodarkę, dlatego musi być zrównoważona

Turystyka będzie jednym z motorów greckiej gospodarki, ale musi zadbać o zrównoważony rozwój - uważa grecki Alpha Bank.

Turcja chce zamieniać turystów plażujących na zwiedzających. Oferuje 81 miast

Strategia rozwoju turystyki w Turcji zakłada, że w 2023 roku goście będą podróżować do 81 tamtejszych miast. Chodzi o pozyskanie osób zainteresowanych kulturą, bo na swoje urlopy wydają więcej niż ci, którzy przyjeżdżają do kraju dla słońca i plaży.

Airbnb: Nowe zasady wyszukiwania noclegów. Klienci chcą zmian

Do tej pory wyszukując noclegu na platformie Airbnb trzeba było podać termin i miejsce pobytu. Teraz ten schemat zostanie zastąpiony nowym – internauta przede wszystkim wybierze rodzaj zakwaterowania w regionie, a nie w konkretnym miejscu.

Na Balearach turyści powinni jeść lokalnie. Wkrótce wejdzie to do ustawy

Obiekty noclegowe i gastronomiczne na Balearach będą musiały zadbać, by od 3 do 5 procent świeżych produktów rolnych przez nich serwowanych pochodziło od lokalnych producentów.

Grecja dopłaci do wypoczynku swoim obywatelom. Wyjazdy cały rok

Grecja, która stworzyła wcześniej program dopłat do wyjazdów wypoczynkowych dla rodzin i osób o niskich dochodach, teraz go poszerza. Minister turystyki zapewnia też, że dostęp do niego będzie prostszy.

Europejska turystyka nadal potrzebuje wsparcia. Kraje nie mają równych szans

Turystyka w Europie odrodzi się w pełni dopiero w 2025 roku - twierdzi Europejska Komisja Turystyki. Jako powód wskazuje wojnę na Ukrainie i apeluje do władz Unii, by nadal wspierały branżę finansowo.

Koncern TUI: W lecie osiągniemy poziom rezerwacji z 2019 roku

W drugim kwartale roku rozliczeniowego na urlop z TUI wyjechało 1,9 miliona klientów, przychody wyniosły w tym czasie 2,3 miliarda euro. Do tego lato sprzedane zostało już za 85 procent wartości zanotowanej przed pandemią - Grupa TUI podsumowała pierwszy i drugi kwartał.

Niemieccy agenci turystyczni: Lepiej przez Putina podróżować, niż marznąć

Niemiecki rząd powinien dopłacać emerytom, żeby zimą mogli na dłużej wyjechać w cieplejsze regiony świata. Dzięki temu nie będą ogrzewać mieszkań, co przy ograniczeniu dostaw gazu może okazać się korzystne dla państwa - twierdzi szefowa zrzeszenia agentów turystycznych VUSR.