Marzena German

Po Austrii turyści będą jeździć (prawie) za darmo. „Staniemy się przykładem”

Wliczenie do kosztu zakwaterowania obowiązkowego podatku transportowego – planują władze austriackiego regionu Kraju Salzburskiego. W zamian goście będą mogli jeździć komunikacją publiczną bez dodatkowych opłat.

Tunezja lepiej znana dzięki aplikacji dla agentów turystycznych i ich klientów

„Tun Explore” to nowa aplikacja mobilna, która powstała w ramach współpracy niemieckiej organizacji touroperatorów i agentów turystycznych, DRV, z tunezyjskim zrzeszeniem branży turystycznej FTAV. Narzędzie ma służyć promowaniu alternatywnej turystyki w Tunezji.

Prezes Ryanaira Michael O’Leary: Wycieczki zorganizowane to nie nasza bajka

Ryanair nie jest zainteresowany wejściem na rynek zorganizowanych wakacji, choć jego konkurent w Wielkiej Brytanii, easyJet Holidays, coraz lepiej sobie na nim radzi. Przewoźnik przyznaje, że jest zadowolony z podpisanych ostatnio umów z internetowymi biurami podróży.

Fuerteventura - powstanie hotel na 1000 łóżek. Mieszkańcy protestują, ale rząd się zgadza

Rząd Wysp Kanaryjskich wydał właśnie zgodę na budowę nowego, czterogwiazdkowego hotelu. Obiekt, który stanie w Corralejo, na północy Fuerteventury, pomieści prawie tysiąc osób.

Hiszpański rząd: Skrócimy tydzień pracy. Branża turystyczna: Stracimy miliardy euro

Hiszpański rząd mówi o skróceniu tygodnia pracy z 40 do 37,5 godziny. Dla branży turystycznej byłby to spory kłopot i jeszcze większe koszty – obecnie szacowane na 2,35 miliarda euro rocznie.

Światowa Rada Turystyki: Unikaj godzin szczytu, podróżuj cały rok, nie zadeptuj

Do podróżowania poza godzinami szczytu, we wszystkie pory roku i odwiedzania mniej znanych miejsc turystycznych - namawia turystów w specjalnej kampanii Światowa Rada ds. Podróży i Turystyki (WTTC ).

TUI sprzedaje już wyjazdy na lato 2025 roku. Pierwszy raz tak wcześnie

Biuro podróży TUI Deutschland otworzyło już możliwość rezerwowania wycieczek na lato przyszłego roku. Pierwszy raz w historii firmy zrobiło to tak wcześnie.

Sąd: Samolot się spóźnił, bo brakowało bagażowych? To nie wina linii lotniczej

Brak personelu bagażowego na lotnisku można uznać za „nadzwyczajną okoliczność” uzasadniającą opóźnienie lotu - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) w sprawie, która trafiła do niego z Niemiec.

Koncern TUI rusza na ratunek podwodnego świata Balearów. „To wspólny interes”

Koncern TUI włącza się w ochronę środowiska naturalnego, a konkretnie zasobów morza wokół archipelagu Balearów. Ich zachowanie leży w interesie mieszkańców wysp, ale i firm, które korzystają z jej uroków i samych turystów. Inicjatorzy akcji liczą, że przyłączą się do niej też inne firmy z turystyki.

Dokąd w rejs? W najnowszym rankingu wyspy greckie wygrywają z portami w Hiszpanii

Santoryn to najlepszy kierunek na rejs wycieczkowy - wynika z analizy wpisów turystów w internecie. W pierwszej trójce znalazły się też hiszpańska Kartagena i maltańska Valletta.