Marzena German

Meksyk odwiedza już więcej turystów niż przed pandemią. Dominują Amerykanie

Prawie 13,8 miliona turystów odwiedziło Meksyk w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku. To nie tylko o prawie 65 procent więcej niż w zeszłym roku, ale też o 4,4 procent więcej niż przed pandemią.

Lotniska: Dosyć marnowania slotów i uprzywilejowania niektórych przewoźników

Organizacja zrzeszająca europejskie lotniska zaapelowała do Unii Europejskiej, by tej zimy przywróciła zasady wykorzystywania slotów, które obowiązywały przed pandemią. Skłaniają do tego prognozy, które mówią, że ruch odbuduje się w 90 procentach wartości z 2019 roku.

World Travel Awards 2022 rozdane. Najlepsza plaża i miasto są w Portugalii

Portugalski region Algarve ma najlepsze plaże, miasto Porto to najlepsze miasto do odwiedzenia, a gruzińskie Batumi jest nadzieją turystyki. Europejskie miasta, regiony, hotele i firmy uhonorowano nagrodami World Travel Awards 2022.

Niemieccy touroperatorzy: Cel na zimę to Egipt, są nowe pomysły na ten kierunek

Sprzedaż wyjazdów do Egiptu nie jest w Niemczech może zbyt imponująca, ale plany touroperatorów ambitne. Alltours nastawia się mocno na sprzedaż tego kierunku, Tui Fly będzie bezpośrednio latać z Düsseldorfu do Luksoru, a z Safagi wypływać będą rejsy realizowane przez MSC.

Hotele i restauracje do UE: Obniżcie ceny energii, ratujcie nas przed bankructwem

Europejskie Stowarzyszenie Hoteli, Restauracji i Kawiarni HOTREC wystosowało apel do ministrów unijnej Rady ds. Energii, w którym prosi, by obniżyli ceny energii i ten sposób uratowali tysiące firm przed bankructwem.

Condor sprzedaje miejsca na bagaż podręczny. „Żeby podróż była przyjemniejsza”

Minimum 9,99 euro będzie wynosić w Condorze opłata za przewóz bagażu podręcznego w schowku nad fotelem pasażera. Zostanie wprowadzona 1 listopada na wybranych rejsach długodystansowych.

Agent turystyczny: Elastyczne warunki rezygnacji z wyjazdu? To się musi skończyć

Właścicielka Hays Travel, jednej z największych sieci agencyjnej sprzedającej wycieczki w Wielkiej Brytanii, Irene Hays, zaapelowała do biur podróży, by zastanowiły się, co zrobić, aby klienci nie odwoływali tak łatwo wyjazdów. Przyzwyczajeni w czasie pandemii do większej elastyczności umów myślą, że mogą zrezygnować z nich w ostatniej chwili.

Niemcy: Rozpoczynają się ferie jesienne. To grozi kolejnym chaosem na lotniskach

Pasażerowie linii lotniczych, szczególnie w Nadrenii-Północnej Westfalii i w Berlinie, muszą przygotować się na kolejki na lotniskach. Firmy zajmujące się odprawą bezpieczeństwa nadal nie mogą pozyskać odpowiedniej liczby pracowników, a tymczasem w tych zaczynają się ferie jesienne.

Brytyjczycy o wycieczki pytają, ale niekoniecznie je kupują

Rosnące ceny wyjazdów to powód, dla których Brytyjczycy, mimo że są zainteresowani wycieczkami zagranicznymi, z decyzją o zakupie się wstrzymują. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez brytyjski magazyn i portal branży turystycznej TTG Media.

Egipt odwiedziło już prawie 5 milionów turystów

4,9 miliona turystów odwiedziło Egipt w pierwszej połowie tego roku, wynika z danych tamtejszego urzędu statystycznego. To 85,4 procent więcej niż rok wcześniej, kiedy przyjechało 2,6 miliona.