Marzena German

Wielkie Muzeum Egipskie ukończone. Wiadomo, ile trzeba będzie zapłacić za wstęp

Wielkie Muzeum Egipskie ma być jedną z największych atrakcji turystycznych kraju. Co prawda jeszcze nie wiadomo, kiedy goście będą mogli je zwiedzać, ale wiadomo, ile za wizytę zapłacą. Obcokrajowcy będą musieli wydać około 30 złotych.

Chińskie biura podróży znów mogą organizować wycieczki. Ale tylko do 20 krajów

Chińskie biura podróży i biura internetowe będą mogły znów wysyłać zorganizowane grupy turystyczne za granicę. Na razie wyjeżdżać będzie można do 20 państw, przy czym w Europie są to tylko Szwajcaria i Węgry.

Egipt do linii lotniczych: Otwierajcie połączenia, turyści nie mają czym przylecieć

W zeszłym roku do Egiptu przyjechało prawie 12 milionów turystów. Kraj pracuje nad poszerzeniem siatki połączeń lotniczych, bo uważa, że rejsów jest za mało w stosunku do popytu.

28 krajów planuje wakacje na Wyspch Kanaryjskich. Polaków będzie tym razem mniej

1929 lotów tygodniowo z 122 kierunków w 28 krajach przewidują linie lotnicze na najbliższy sezon letni odnośnie do Wysp Kanaryjskich. Lokalna organizacja promocyjna wesprze niektóre pieniędzmi na reklamę.

Liderem światowej turystyki jest Paryż, ale zbliżają się Pekin i... Warszawa

Najmocniejszym miastem pod względem turystycznym był w zeszłym roku Paryż - wynika z badania Światowej Rady Podróży i Turystyki. W Azji czai się jednak rywal – w 2032 roku jego miejsce może zająć Pekin.

Agenci turystyczni: W razie upadłości biura podróży, nasza prowizja musi być pewna

Niemiecka organizacja zrzeszająca niezależnych agentów turystycznych domaga się, by w przepisach dotyczących funduszu ubezpieczeniowego dla touroperatorów pojawił się także zapis chroniący ich prowizję na wypadek ogłoszenia przez organizatora niewypłacalności.

Drogie wakacje singli. Płacą nawet 90 procent więcej niż pary

Single płacą za zorganizowane wakacje nawet o 87 procent więcej niż gdyby wyjechali w towarzystwie - wynika z analizy organizacji konsumenckiej Which?.

Po dwóch latach stagnacji turystyka we Włoszech odżywa

W 2022 roku turystyka we Włoszech zanotowała wzrost ruchu. W ciągu 12 miesięcy turyści wykupili w obiektach noclegowych prawie 400 milionów nocy. Ten rok również zapowiada się optymistycznie.

Grecka turystyka to świetne kąpieliska, ale słaby internet

Grecja jako kierunek turystyczny może pochwalić się jednymi z najlepszych kąpielisk w Unii Europejskiej, ale pod względem cyfryzacji czy odporności na problemy pozostaje za konkurentami - wynika z analizy Unii Europejskiej.

O'Leary: Sprzedaż biletów bije rekordy, czegoś takiego jeszcze nie widziałem

Styczeń był rekordowym miesiącem pod względem sprzedaży w linii lotniczej Ryanair. Duży popyt sprawia, że przewoźnik podnosi ceny biletów.