Marzena German

W przyszłym roku podróże będą lekarstwem dla duszy

2022 rok będzie czasem nadrabiania straconych wakacji. Podróże mają działać terapeutycznie - poprawiać nastrój, być ucieczką od życia codziennego, ale także z domu, który w ostatnich kilkunastu miesiącach dla wielu osób stał się miejscem pracy.

Podróże powinny być łatwe. Z pomocą technologii to możliwe

Brak konieczności okazywania dokumentów podróży takich jak karty pokładowe czy paszporty to przyszłość turystyki. Tak przynajmniej twierdzi firma Entrust - dostawca technologii, który właśnie wszedł w branżę turystyczną.

Zbliża się święto narodowe w Rosji. Rosjanie rezerwują ciepłe kraje

Egipt, Turcja i Zjednoczone Emiraty Arabskie to kierunki, które Rosjanie najchętniej wybierają na listopadowe wyjazdy. Na ten miesiąc przypada święto państwowe, które część mieszkańców tego kraju spędzi za granicą.

Niemieckie wakacje? Na Riwierze Tureckiej, Majorce i Krecie. Albo... w Polsce

Klienci niemieckiego agenta turystycznego Holidaycheck w tym roku najczęściej wybierali Hiszpanię. Jeśli jednak spojrzeć na regiony, a nie na kraje turystyczne, na pierwszym miejscu znalazła się Riwiera Turecka.

Europejska branża turystyczna: Czas odblokować podróżowanie po świecie

W Unii Europejskiej wpływ pandemii na zdrowie publiczne jest już pod kontrolą, czas więc ułatwić podróżowanie przez ujednolicenie przepisów w skali Europy i świata - piszą w oświadczeniu europejskie organizacje skupiające przedsiębiorców turystycznych.

Touroperatorzy oszczędzają na rezydentach. Klienci i agenci się denerwują

Obsługa rezydencka to jeden z ważniejszych argumentów sprzedażowych przemawiających za wycieczką zorganizowaną - uważają niemieccy agenci turystyczni. Kiedy takiej usługi na miejscu brakuje, klienci wracają z wyjazdu niezadowoleni.

Podróżni podzielą się informacjami o swoim zdrowiu, by podróżować

Aplikacje ułatwiające podróżowanie mogą pomóc turystyce odzyskać zaufanie podróżnych – wynika z badania przeprowadzonego przez Amadeusa.

Paryż wygrał w sądzie z Booking.com. 1,2 miliona euro grzywny dla platformy

Paryski sąd nałożył na Booking.com grzywnę w wysokości 1,2 miliona euro. Firma nie złożyła na czas deklaracji z informacją, czy osoby wynajmujące za jej pośrednictwem swoje mieszkania turystom nie przekraczają dozwolonych 120 dni w roku.

Niemieccy agenci turystyczni: Najtrudniej było porozumieć się z TUI

W dalszym ciągu trudno skontaktować się z touroperatorami. Wprawdzie sytuacja w ostatnich miesiącach nieco się poprawiła, ale nadal jest daleka od idealnej - twierdzą niemieccy agenci.

Szczyt Unii Europejskiej: Porozmawiajmy o przywróceniu swobody podróżowania

Unia Europejska chce przywrócenia swobody podróżowania nie tylko wewnątrz wspólnoty, ale też poza nią. Temat prostszych i ujednoliconych zasady ruchu między krajami ma być omawiany na unijnym szczycie, który odbędzie się w tym tygodniu.