Robert Harasim

Z tymi modelami musimy się pożegnać. Po 25 latach zakończono produkcję Audi TT

Słaby popyt, zmiana strategii, nowy koncept – przyczyny wycofania z oferty modeli samochodów są różne. Tu znajdziesz wszystkie wycofane w najbliższym czasie z produkcji modele aut.

Nowe Renault Master. Do wyboru 3 źródła zasilania i 20 wersji nadwoziowych

Renault Master, czyli jeden z najczęściej spotykanych samochodów dostawczych, po niemal 14 latach doczekał się nowej generacji. Nowa odmiana ma być nie tylko praktyczna, ale i wyjątkowo aerodynamiczna.

Alfa Romeo chce pokonać BMW i Porsche. Szykuje elektrycznego SUV-a premium

Flagowy model Alfy Romeo będzie dużym, elektrycznym SUV-em. To samochód o wiele większy od Stelvio, który weźmie na celownik BMW i Porsche.

Nowy model Toyoty produkowany będzie w fabryce w Gliwicach

Nowa Toyota Proace Max to kolejna odsłona „nieśmiertelnego”, dobrze znanego na rynku i cenionego Fiata Ducato. W planach jest także pojawienie się wersji elektrycznej.

Najdroższe Ferrari sprzedane na aukcji. Zmieniło właściciela za 209 mln zł

Ferrari 330 LM / 250 GTO Scaglietti zostało sprzedane podczas aukcji w Nowym Jorku za 51,7 miliona dolarów. To najwyższa suma, jaką kiedykolwiek zapłacono za Ferrari, ale specjaliści i tak liczyli na więcej.

Toyota nie kocha Miraia. Wodór będzie napędzał samochody użytkowe

Menadżerowie Toyoty zdają sobie sprawę z ograniczeń, jakie niesie ze sobą technologia wodorowa. Nie mają zamiaru z niej rezygnować, ale w przyszłości wodór będzie się tankować raczej do użytkowych modeli marki.

Rimac pobił rekord prędkości. Ponad 275 km/h na wstecznym biegu

275,74 km/h – tak szybko może jechać Rimac Nevera… na wstecznym biegu. Chorwacka marka ustanowiła rekord Guinessa w tej kategorii, pobijając poprzedni o ponad 100 km/h.

Nadchodzi rewolucja – nowe Audi A4 będzie elektryczne i tylnonapędowe

Spalinowa odmiana Audi klasy średniej nie znika z rynku, ale będzie się nazywać A5. Nowe A4 będzie interesująco wyglądającym „elektrykiem”, nie zabraknie też wersji S i RS.

Nowe BMW i3 będzie wyglądało jak „prawdziwe” BMW

Jeden z dyrektorów BMW porównał model i3 do „outsidera w klasie”. Zapowiedziany następca niedużego „elektryka” ma być zaprojektowany w bardziej konserwatywny sposób.

McLaren nie zamierza się spieszyć z budową elektrycznych modeli

Inżynierowie i włodarze McLarena podchodzą z rezerwą do elektrycznych samochodów sportowych. Wszystko przez zbyt wysoką masę akumulatorów.