Krzysztof Galimski

Dostawcza ofensywa Renault: nowy Master, nowszy Trafic

Po raz pierwszy wracałem z imprezy motoryzacyjnej lawetą. W sumie to sam tego chciałem. Pod prawą nogą 180 koni i napęd na tył. Paka niczym nie obciążona, więc podskakuje na wyboistej drodze. Po chwili jednak wjeżdżam na ekspresówkę. Tu już mam gładki asfalt i nowy Renault Master może naprawdę pokazać, co potrafi.

Wodorowe Hyundaie podbiją Szwajcarię

Już wkrótce flota pięćdziesięciu napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi ciężarówek Hyundai H2Xcient wyjedzie na drogi Szwajcarii. Kontrakt przewiduje dostarczenie pojazdów do końca przyszłego roku.

Volvo XC90 T8 R-design: Wciąż najlepszy?

Gdy Szwedzi wypuszczali drugą generację XC90 napisałem, że to najlepszy duży SUV, jaki pojawił się na rynku. Ale od tego czasu minęło całych pięć lat. Wiele nowatorskich rozwiązań dziś nie robi już żadnego wrażenia. Stąd ciekawość, jak flagowe Volvo po niedawnym face liftingu wypadnie na tle konkurencji.

Renault Kangoo Express 1.5 dCi 90 Pack Clim: Ekonomia! Komfort! Styl?

Ładne dostawczaki to prawdziwa rzadkość. Zwykle nikt specjalnie nie przejmuje się tym, jak taki pojazd wygląda. To segment, w którym kupuje się patrząc na portfel, a nie na pracę stylistów.

SsangYong Tivoli: Wielkie zmiany w małym Koreańczyku

Już w październiku zadebiutuje w polskich salonach. Koreański crossover segmentu B po raz pierwszy pojawił się na rynku w 2015 roku i wniósł sporo świeżości do oferty dalekowschodniej marki. Ale od tego czasu minęły już cztery lata. W tak zatłoczonym segmencie nie można stać w miejscu.

Wirtualna drużyna Forda

Ford tworzy własną drużynę wirtualnych sportowców i werbuje do niej najlepszych graczy ze światowych zespołów. Chodzi oczywiście o komputerowe wyścigi samochodowe, a rywalizacja odbywa się m.in. w grze Forza Motorsport 7.

Volkswagen Amarok 3.0 TDI Aventura: Pracuj wygodnie, baw się doskonale

Zawsze mają swój styl. Nieco specyficzny, ale od razu widać czym są i do czego służą. Widać w nich surową siłę. Większości ludzi się to zdecydowanie podoba. Mowa o pick-upach, czyli po naszemu „półciężarówkach”.

Wodorowy Solaris jedzie przez Austrię

Napędzany przez ogniwa wodorowe polski autobus Solaris Urbino można ostatnio wypatrzeć na ulicach austriackiego miasta Graz. Właśnie trwają tam tygodniowe testy tego modelu zarówno na liniach miejskich, jak i przy trasach prowadzących do okolicznych miejscowości.

Ciężarówka sama zapłaci za tankowanie

Zamiast wyjmować gotówkę z portfela dziś płacimy kartami, a często nawet telefonem czy zegarkiem. Mercedes idzie krok dalej. Nowy projekt ma zapewnić możliwość automatycznego wykonywania niektórych transakcji produkowanym przez ten koncern ciężarówkom.

Toyota Sora: Wodorowy autobus na Olimpiadę

Toyota unowocześnia swój hybrydowy autobus na prąd. Wprowadzona w 2018 r. Sora, napędzana przez wodorowe ogniwa paliwowe, będzie teraz wyposażona w najnowsze systemy bezpieczeństwa.