Aleksander Mróz

Stare auto będzie automatycznie wyrejestrowane. Ukłon w stronę niepłacących OC

Samochody, które od ponad 10 lat nie są eksploatowane, zostaną wyrejestrowane automatycznie. Ma to być ukłon w stronę osób niepłacących składek za ubezpieczenie OC. W razie chęci jego dalszego użytkowania, nowa rejestracja nie będzie wiązała się z karą.

Odcinkowy pomiar prędkości na trasie S7 będzie miał aż 14 km długości

Na trasie S7 pojawi się wyjątkowo długi odcinkowy pomiary prędkości. Instalacja urządzeń pomiarowych została już zakończona. Ich uruchomienie planowane jest już za chwilę, na przełomie maja i czerwca tego roku.

Czeka nas boom serwisów dla pojazdów elektrycznych

Rozwój elektromobilności całkowicie zmienia podejście do kwalifikacji serwisowej. Wraz z wprowadzeniem coraz większej liczby komponentów elektrycznych, rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę. Teraz dodatkowo będą potrzebne uprawnienia elektryczne.

W tych polskich miastach jeździ najwięcej aut elektrycznych

Warszawa, Poznań, Katowice, Kraków i Opole - to w tych miastach jeździ najwięcej samochodów elektrycznych. Na drugim końcu skali są takie miasta jak Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Wałbrzych i Ruda Śląska.

Program "Mój Elektryk" z dodatkowym funduszem

Narodowe subsydia do samochodów elektrycznych dostają kolejny zastrzyk gotówki. Pula pieniędzy przeznaczona na dofinansowanie do leasingu samochodu elektrycznego zwiększyła się o 40 proc.

Elektromobilny rynek boi się taniej Tesli

Nowy sposób montażu pojazdów Tesli wywołał poruszenie wśród konkurencji. Tak zwany „unboxed” ma być kluczem do obniżenia cen samochodów elektrycznych. Amerykański producent obecnie pracuje nad modelem za mniej niż 30 tysięcy dolarów.

Jak wybrać flotowego elektryka?

Zwiększająca się liczba pojazdów elektrycznych oraz zmieniające się wymagania dotyczące flot samochodowych w firmach sprawiają, że konieczne jest pogłębienie wiedzy na temat oferty i możliwości aut typu BEV. Będzie to możliwe już 26 maja.

Węgierski MOL wchodzi na polski rynek stacji paliwowych. Do końca lata 100 stacji

Do końca przyszłego roku 80 proc. stacji paliw przejętych od PKN Orlen będzie miało szyld MOL. Do lata tego roku nowe barwy będzie miało już 100 punktów. Koncern poza rebrandingiem chce kontynuować ekspansję na terenie kraju i docelowo osiągnąć miano drugiego największego koncernu paliwowego w Polsce.

Co dziesiąty rower wyprodukowany w Europie powstał w Polsce

Rynek rowerów elektrycznych w Polsce w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Mimo to nasycenie rynku to 2,5-3 proc. Daje to ogromną przestrzeń do zagospodarowania, a impulsem do rozwoju branży byłyby dopłaty do e-bików.

Bunt w sprawie normy Euro 7. Coraz więcej krajów mówi "nie"

Zgodnie z przyjętym rozporządzeniem z pakietu Fit for 55, od 2035 roku silniki spalinowe w nowych samochodach mogą być zasilane wyłączenie paliwami syntetycznymi. W innym przypadku dopuszczone są tylko warianty zeroemisyjne – elektryczne i wodorowe. Zanim to jednak nastąpi Bruksela planuje wprowadzić głośno zapowiadaną normę emisji spalin Euro 7. Sprzeciwiają się temu kraje członkowskie z Włochami na czele.